RSS
czwartek, 04 czerwca 2015

nagle media dostały szału, z prawej lewej i wirtualnej strony, bo jakto? pani premier podczas jakiegos spotkania w sprawie wyborów wspomniała, ze wynajmie się firmę hejtujacą, czy reklamujaca. co to znaczy? otóż ze sa takie firmy, majace ,,farmy" fikcyjnych nicków. w skrócie firmy podszywajace się pod fikcyjne lub istniejace osoby, piszace bzdutry....w komentarzach na forach rozmaitych stron. przerazajace?

http://www.rp.pl/artykul/1206171.html

to moze przypomnę. dostałam w 2010 pozew z art 212 gdzie Archicom, a za nim prezes objasniali, przytaczajac umowę z firma ,,marketingowa' oraz ,,oświadczenie" któte uprzejmie ostrzegało przed Radka Stachura , które ,,zmuszeni byli rozsyłać do mediów" ta ,,plotka" czyli pismo na podstawie fikcyjnych umów pomawiajace mnie o udział w fałszerstwie i podajace fikcyjne, aczkolwiek czyniace ze mnie aferzystkę i osobe niewaiarygodną powody, jakobym ,,miała atakować firmę/rodzinę oraz jej marke i dobre imię" stało się prawdą powszechnie znaną. panie od marketingu sprzecznie dość zeznawały komu to pismo wysyłały, ale pani Wiola Król wspomniała rzecz ciekawszą , jakoby ,,nikt jej nie odpowiadał wprost dlaczego nie cce współpracować w promocji artysty jarodzkiego i jego mecenasa Archicom, ale chodziło o bloga" hm... no tak  JAK MOŻNA FALSZERZA REKLAMOWAĆ CZY CHCIEC BRAC UDZIAL W JEGO MECENACIE- KAZDY DZIENNIKARZ MA POJĘCIE O PRAWACH AUTORSKICH.  te historie z palca wyssane, które trafnie podczas zenań aczył okreslić sam Andrzej Jarodzki, wielki artysta z wyrokiem karnym za fałszerstwo, były,,,hm ,, Prezes powiedział, ze antyreklama tez jest reklamą, na poczatku był zły a potem się smiał" śmiał się z tego, ze odpowiednio ubiora moje nazwisko i zrobia ze mnie ,,niepowaznego krytykujacego".  czyli stalking, nękanie i wykorzystywanie czyjegos nazwiska, w najczystszej formie.

w licznych komentarzach, bardzo licznych, które odbierałam, a takze komentarzach pod artykułem swiadczacym o wyroku na malarzynę czytałam przerazona ze ,,jestem skończona" ,, nic nie osiagnełam zrobiłam to z zazdrosci, zawisci, etc nie wiadomo o co....o ...wielkosc jarodzkiego" znalazly sie tez liczne opisy moich cech charakteru i dowodów mojego braku wiarygodnosci oraz przede wszystkim ostrzeganie, by przypadkiem nie chcieć ze mna wspólpracować bo moi pracodawcy ( a któzto/ Archicom? przeciez prezes sie wypiera przed US zebym w ogóle cokolwiek mial wspólnego z ta firma, przeciez umowy podpisyał ,,prywatnie" umowy o dzieło w zaden sposób nie wiążace mnie stosunkiem pracy, tylko wykonanym, dobrez, bo zapłaconym ,,dziełem") takie ze mna mieli przeboje, jak krąża plotki przytaczane w hejcie na forach...cała cysterna pomyj ,,zyczliwych" hejterów którzy ponoć mnie znali lub o mnie słyszeli, ba! nawet wiedzieli skąs, ze ja ,, z kazdym pracodawca miałam kłopoty, wszystkich oskarzałam" no słowem... basen pomyj z palca wyssanych...

i to niby było takie ,,niewinne" takie ,,przypadkowe" ale dobtze wiem co to byc ofiara marketingu szemranego. marketingu, który, o zgrozo, próbujac udowodnić zeznaniami w sadach potwierdzały osoby związane z ta przeklęta promocją, ścigajac się w...skargach na mnie. była tam Monika Stanisławska, która opowiadała o kłopotach ze mna podczas wspólpracy nad promocja ,,pociagu do nieba" ...oja jak ona pluła pomyjami. tylko, ze takiej współpracy nie było, bo mnie nie było w tym ,,projekcie" ...a zmyslono na ten temat całe elaboraty...Pani Wioletta Król była autorem ,,ofensywy sztuki" czyli reklamy wydarzeń artystycznych wokół rzexby- wernisazy promocji w mediach etc. wymieniłam z nia nawet korespondencję, by usuneła bezprawnie uzywane zdjęcie ,,obrazu Andrzeja Jarodzkiego" ale jakos nie miała na to ochoy, w sadzie nadajac tylko o obrazku z WOŚP  tez z wyrokiem. Pani małogorzata Udała przyznała się, ze pracujac w Archicom takie oswiadczenia posyłała gdzieś, uczciwie. obie panie razem w fundacjo open mind w portfolio sie chwalac ofensywa sztuki i pociagiem do nieba uzyskały 800 tys dotacji, media na nich i wiceministrze Cisku nie zostawiły suchej nitki ale, ale..... własnie wtedy pan prezes Archicomu ,,uprzejmie ostrzegał przede mna mój US" twierdzac, jakobym ja nasyłała na niego CBA i WPROST ( ten rzeczywiscie mógł go nachodzić, przeciez pisał o dotacji)

kto jeszcze ostrzegał? w pewnym momencie ,,przylepiła sie do mnie NATALIA STANKIEWICZ PROVOKE. nie traktowałam jej powaźnie, ot jakaś stalkerka przed która juz wiele osób ostrzegało na internecie. pani pozuje na walczacą z systemem, z władzami, opozycjonistkę, zdaje się znać wszystkich i przyjaźnić z wszystkimi. mi pisała o znajomym którego ponoć z nią łączyła wielka miłość  pytałam pan jej prawie nie zna) o innym przyjacielu który zastępował jej ojca ( cóż ten poznał ja kiedys w publicznym miejscu) i innym z którym współpracowała, ach jak współpracowała  (jw) . niedawno usłyszałam jej nazwisko od kolejnego człowieka, znów w innej częsci Polski- otóż teraz ta pani nie jest juz związana z panem Morawieckim ani z PiSem, teraz to ona działa u Kukiza, ach jak działa. prócz tego ,,bywa' ach gdzie ona nie bywa na wernisazach pokazach promocjach ksiązek. typowa ,,aktywistka ze swojej wylacznie aktywnosci bywania znana". ma rejon Katowice i okolice, co dziwne, we Wrocławiu ma konkurentkę, tamta jednak w mediach pcah sie do wywiadów i na razie jest odbierana umiarkowanie pozytywnie.

no i zaczełam mieć wrazenie, ze dziewczę jest damskim odpowiednikiem ,,krzykacza spod krzyza' podaje sie za czyjaś przyjaciółke/ współpracowniczke korzystajac z tego, ze przed jej stalkingiem ostrzega juz sporo osób i tym odbiera wiargodnosć kolejnym osobom. więc przy okazji, na wszelki wypadek wyjasnie: NIE ZNAM PANI NATALII STANKIEWICZ, WYMIENIŁYSMY PARE POWIERZCHOWNYCH INFORMACJI PRZEZ FB I WBREW TEMU CO WYPISYWAŁA, A MOZE NADAL WYPISUJE O MNIE NIE WIDZIAŁAM JEJ NAWET NA OCZY, A CO DOPIERO MIAŁABYM SIE JEJ Z CZEGOKOLWIEK ZWIERZAĆ. ot hejt, corraz mniej wierzę, ze robi to ludziom z potrzeby serca, z powodu jakiegoś niedomagania psychicznego, zachowuje się jak zawodowy marketingowiec szemrający , ot taki trol internetowy na zawołanie wypisujacy cichaczem na privach wiadrami...pomyj

https://www.facebook.com/natalia.stankiewicz

ile jest, firm, osób swiadczacych takie usługi? w 2014 dziennikarz wrocławski namierzył i zdemaskował ,,stadko fikcyjnych nicków z jednej farmy" i wyjasnił, jak toto demaskować. krok po kroku. w przypadku wspomnianym w artykule akurat nicki wychwalały, ale co potrafia, jesli za zadanie mają zniszczyć? Paweł Kukiz ... ładnie to ujał: 

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3453169,fikcyjni-wroclawianie-pod-niebiosa-wychwalaja-rafala-dutkiewicza,id,t.html

na szcęście po kilku latach hejt i stalking stał sie chwilowym tematem medialnym. przeciez wystarczy przeczytać jakiekolwiek forum pod artykułami w gazecie wyborczej czy polska times, dot kontrowersji/skandalu zw z bankiem, developerem czy politykiem. łatwo rozpoznać wsród komentarzy sztampowe ,, propagandowe" wpisy cykliczne i niby ,,dyskuujace ze sobą"

kiedys Paweł Kukiz okrzykniety został faszystą, idiotą, pieniaczem etc. minęło kilka lat, nikt juz nie wierzy w medialny hejt ( a były to oficjalne artykuły w ,,szanowanych" gazetach)  teraz ten sam człowiek, wciąż, jak wtedy, upominajac się o podstawowe prawa obywateli , czyli referenda i JOW uzyskał 20% głosów  na...prezydenta kraju, dziwne, prawda? cos się zaczyna zmieniać, ludzie juz z taka ufnoscia nie wierza hejtowi głównego medialnego nurtu? OBY! bo poznałam osoby które nie widza nic złego w robieniu komus czarnego Pr tak dla własnych celów marketingowych. i nie zyczę im , by zyło im sie ze stosowania takich technik dostatnio bezstresowo i przyjemnie.

gł nurt jak zwykle, krytykuje Kukiza, ze on krzyczy, ze mało kokretny i wiarygodny, bo jakis taki nerwowy i dosadny w komentarzach. a moze juz 20% ludzi w tym kraju go polubiło własnie dlkatego: bo sa nerwowi, dosadni , wkurzeni na panujacy ,,porzadek" i maja ochote krzyczeć? wracajac do poczatku wpisu: skoro Rząd planuje wciskać ludziom kity najmujac do udawania bezstronnych komentatorów...troli internetowych?

18:58, radkamarcin
Link
niedziela, 31 maja 2015

w przypadku, gdy dochodzenie zostało 2 razy umorzone prze Prokuraturę, a Subsydiarnym Aktem Oskarzenia zapadł wyrok sprzeczny z umorzeniem, przeciwko Prokuratorowi wszczyna się Postepowanie Dyscyplinarne. równoczesnie nie jest on juz obiektywny i nie moze prowadzić w zw ze sprawą dochodzeń. i co my tu mamy? Prokurator Pilarczyk w 2013 prowadziła jakies dochodzenie  nie informujac policjanta na jaki temat z kilku zawiadomień) ale po wyroku na Jarodzkiego odebrano wszystko jej Prokuraturze  pytanie, czy wszystko oddała jest retoryczne, podczas gdy nawet Sad Odwoławczy dostał pismo ze moje pismo zgineło i wysłano zamiast pisma z Apelacyjnej....akta dochodzenia zw z Andrzejem Jarodzkim, które były częścia sprawy Karnej)

Co dalej? no więc rykoszetem zygzakiem pani prokurator Pilarczyk prowadziła dochodzenie w 2014/2015 roku, 1Ds5156/14, przez 5 miesięcy, nie powołując dowodów i dublujac pana Sztura z Krzyków- Zachód po części. o co?

o to od czego została bezwzględnie odsunięta bo wyrok przeciw Jarodzkiemu, przeciwko Śródce nie mozna było prowadzić postepowania karnego w sądzie bo.... nie wszczynano i nie umarzano  a takze gubiono za aktami( IVS27/13) nic przeciw niemu.

ale zaraz zaraz.... Prokuratura Generalna 15.10.2014 wyraźnie na podstawie akt stwierdziła, ze mimo zawiadomień nie prowadzono dochodzeń pzeciwko prezesowi/komplementariuszowi Archicom Kazimierzowi Śródce. i co dalej?

Pani Prokurator Pilarczyk wybrała sobie takie szczegóły z zawiadomienia, które się przedawniły. że ,,nie ukradł praw autorskich w 2008/2009 znaczy nie bedzie prowadzić, bo się przedawniło":

- posłuzyła się art 101 kk o przedawnieniu, ale zapomniała, ze jest też art 102kk który gdy w innych przypadkach ( w sprawie?) toczy sie postępowanie, bieg przedawnienia ulega zawieszeniu.

- zapomniała ze wyrok na Andrzeja Jarodzkiego to 2009 rok popełnienia przestęptwa, ale przeciez art 116, 119 kk Ustawy o Prawach Autorskich a więc tkzw zakaz kontroli nad autorstwem ( proces cywilny gdzie Śródka jako komplementariusz równoczesnie podpisujacy sie pod umowami...umowom przeczył i przeczył prawom autorskim SZKALUJAC MNIE I POMAWIAJAC TYM O UDZIAL W FALSZERSTWIE OPISUJAC FIKCYJNE UMOWY NA FAŁSZERSTWO...ŻADAJAC POPARCIA TYCH BREDNI) , a falszywe nazywanie ,,dzieł" cóz mamy pismo ze spółki Archicom nazywajace jeden z obrazów z wyroku ,, obrazem Jarodzkiego" mamy zeznania tegoz Śródki z 2013, żądajace , bym kłamała... i 20 tys za to, ze podaję treść umów zgodną z faktycznym stanem.... i kolejne pisemko z 2014.... tego ządajace. TEGO PROKURATOR PILARCZYK MIMO WSKAZANIA NIE WYPOZYCZYŁA Z SĄDU BO MOGŁABY MIEŚ DOWODY, z zawiadomienia wiedziała, ze m usi je pominąć .

I OCZYWISCIE NIE MA SLOWA O VK323/12 BO PRZECIEZ TO WYROK Z SUBSYDIARNEGO AKTU OSKARZENIA, ZNACZY PODWAŻAJACUY JEJ WIARYGODNOŚĆ JAKO PROKURATORA- TAM MIAŁA UMOWY, DOWODY, PISMA ....WIEKSSZOSC DOWODÓW

- prowadziła sobie jeszcze, umarzajac z przedawnienia dochodzenie o wykroczeniu skarbowym. wezwała urzedników US z Oswiecimia i Jarosławia i zapytała ich czy Pan Śródka miał rację.... korekty Jarosław dokonał po ,,donosie z opiniami prawnymi" Śródki w 2013... ale o ich tresci dziwnie mijajacych sie ze stanem faktycznym juz nie kwiknęła.

Oświęcim, US.... nie dokonal korekty BO MIAŁ PEŁNĄ DOKUMENTACJE I TEN GENIALNY WYBEŁKOT ŚRÓDKI STRASZACY MNA- NASYŁAJĄCA NA NIEGO CBA I WPROST. ale pani Pilarczyk nie omieszkała wysmarować uzasadnienia, ze nie mógł urzednik stwierdzić winy pana Śródki/ Archicom. i tu perełka- gdy US w Oświęcimiu, w 2011 roku skierował skarge do Prokuratury ta zwróciła się o dokumenty do Wrocławia... Ds 3881/10, 1Ds 1743/11 TE DOCHODZENIA PROWADZILA NIE PROWADZAC ZA ZAWIADOMIENIAMI PILARCZYK. Prokuratura we Wrocławiu ukryła dowody, kłamiac jakoby zawiadomienie dot tylko obrazka z WOŚP, umorzono dochodzenie z zawiadomienia US . JAK WIEC US MIAL COKOLWIEK UDOWODNIĆ SKORO PANI PILARCZYK NAJLEPIEJ DOWIEDZIALA ZE WPROWADZONO W BŁAD URZEDNIKA? i na podst wprowadzenia w bład urzedników prze Śródke i ..... aspirant Węgrzyn która działała w dochodzeniach w imieniu pani Pilarczyk, doszła do wniosków w kolejnym umorzeniu....m dobra jest, z tym ze juz samo wprowadzenie w bład jest wg prawa przestępstwem, co dopiero swiadome tego wykorzystanie.mozna wiec nawciskać kitu urzednikowi, a potem zapytac go o zdanie i sie nim posłużyć. 

Pani Pilarczyk była asesorem, jakoś po Subsydiarnym Akcie Oskarzenia została Prokuratorem. czy aby nie zgrzyta to z opisem pana Andrzeja Seremeta, dotyczacym postępowań dyscyplinarnych? akt oskarzenia podwazył jej pisemko skutecznie, wyrok sadu rejonowego potem okregowego były sprzeczne z jej pomysłami....a w dowodach nic ponadto do czego ona sie nie odniosła.

czy to normalne? nieeeee, przeciez PRZEDAWNIENIE WBREW ART 102KK...  i wszystko zamknięte?

nie...pani Pilarczyk zacytowała tez ,,moje zeznania" no więc gdzies sobie wykombinowała BO JA TAKICH ZEZNAŃ NIGDY NIE SKŁADAŁAM  że ,,rozliczenie godzin o których jest mowa w umowach" TO JUŻ PRZESZŁO WSZELKIE NORMY.... umowy nie miały rozliczenia godzinowego, wiec całe ,,donosicielstwo" pana Śródki o takowych było przegięciem i miało go bronić przed oskarzeniem o fałszerstwo.... ale pani prokurator Justyna Pilalrczyk nie powołała akt karnych, gdzie miała te umowy, tylko w uzasadnieniu zacytowała fałszywie ich tresc. po co? no przeca inaczej pan Śródka działajacy od lat w imieniu Archicom starciłby wiarygodnośc.

Prokuratura Generalna juz po pismie poprzednim z prokuratury zażądała od Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu kontroli działań Prokuratorów, czy prowadzili dochodzenia zgodnie z wytycznymi Prokuratury Generalnej po przejrzeniu akt  pytanie retoryczne: prowadzili, ale unikajac jakichkolwiek dowodów. do 29 maja Prokuratura Apelacyjna miała się Generalnej wytłumaczyć...i? i co? i pani Pilarczyk ( nie wiadomo, no cóż postępowania dyscyplinarnego nie było, a ona dostała akta które jej odebrano i będac zaangazowana w dochodzenie ,, w sprawie" ... jakimś cudem znów nie powołujac akta i wycedzając sobie nie na temat oraz konstruujac treść umów wbrew umowom w uzasadnieniu.... sobie cos prowadziła)

mam nadzieję, ze w końcu Prokuratura Generalna zobaczy, co ta pani wyprawia. co wyprawiały 3 Prokuratury Rejonowe podległe Prokuraturze Okregowej ( ta jedynie zdobyła się na bluzg w kolejnym pismie, jakobym była osoba kompletnie niewiarygodna bo zaskarzałam wszystkie umorzenia... ach więc Prokurator Prokuratury Generalnej, i sądy, które podwazały te umorzenia uznajac moje zaskarzenia tez, wg ww ,,były kompletnie niewiarygodne") Prokuratura Apelacyjna pięciokrotnie pzekazywała dochodzenia Prokuraturze Okregowej we Wrocławiu, ta juz przy Ds1147/14 nie widziała nic złego w tym, ze w zawiadomieniu o sfałszowaniu podpisów w aktach umorzono dochodzenie ( pytajac o cos pani co złozyła te dokumenty oraz biegłego) NIE WYPOZYCZAJĄC AKT A WIEC NIE PATRZAC NA TE DOKUMENTY W OGÓLE. Nie widziała tez nic złego, ze Prokurator Staroń z zawiadomienia na zupełnie inny temat z wyraźnie zaznaczonym, ze POZA OSKARZENIEM O KRADZIEZ PRAW AUTORSKICH I ANDRZEJEM JARODZKIM- tu juz podwazyłam zdanie prokuratury...prowadziła bezprawnie własnie na ten temat dochodzenie.... przeczac wyrokowi sadu. 

czy przedawniło się wprowadzenie w bład 3 Urzedów Skarbowych prze ukrycie ,,rachunku" i związku ze sprawa karną? ALEZ WG PANI PILARCZYK PISM DO DZIS TRUDNO SZUKAĆ ZWIĄZKU MIEDZY JEDNYM A DRUGIM.

Pan Śródka i sam i w imieniu Archicom posługiwał się ,,mecenatem artysty autora obrazów" min organizowaniem ,,jego" wystaw... tylko obrazy jakby nie były jego kupił je od Stachura i Wiecziorkiewicz jako skończone obrazy nie nabywajac praw, bynajmniej, do czynienia w nich zmian, po czym oddał Andrzejowi Jarodzkiemu , ten nazwał ,,swoimi' a zmiany polegały na podpisaniu i dodaniu paru szczegółów, potem ten sam pan w sadach ,,udawadniał" ze inne umowy podpisał, niz były naprawde. opinia biegłego wyraxnie wskazała ze to były...obrazy a umowy, ze facet dysponowal prawami autorskimi ich nie mając.

PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE ONA JUZ CZWARTY RAZ PROWADZI WYMIJAJACE DOCHODZENIE UMARZAJAC I NIEKTÓRE PRZESTĘPSTWA NAPRAWDE SIE PRZEDAWNIŁY.

Cóz, tylko Prokuratura Generalna moze zaingerowac, a ja mam nadzieję, ze po przeczytaniu tych wspaniałych uzasadnień, ze ,,ja jestem niewiarygodna" to zrobi. bo od 2009 roku nion stop Archicom rozpuszcza bzdury na mój temat, ostrzegając oswiadczajac  i robiac ze mnie czarny charakter który niszcy ich, uwaga ,,dobre imię" ... i nie przestanie, bo przeciez gdyby wyszło, ze uzywano mojego nazwiska niezgodnie z prawda, to naprawde straciłby swoje ,,dobre imię" developer..... to nie moze się stać...

13:53, radkamarcin
Link
poniedziałek, 06 kwietnia 2015

jutro sie dowiem czy obraziłam Archicom, cóż w pozwie z art 212 5 lat temu gdy sprawa była w prokuraturze, ujęto, 

jakobym ,,mogła przeszkodzić w realizacji imprez towarzyszacych Pociagowi do Nieba" a w sprawie karnej o kradziez praw autorskich zakońzonej uznanym za winnego A Jarodzkiego dowodami było poawanie obrazów sprzedanych jako obrazy  nie na umowy na podmalówki jak próbowano wmówić i w Sądzie Cywilnym, nie w ramach Pociagu bo w nim nie brałam udziału próbowano przekonać, że wykonywałam prace Stanisławskiej czy Udały) tylko po prostu na zamówienie o obrazy. Archicom odzegnuje sie od związku z tym przestępstwem- klasycznym fałszerstwem, a to:

strona Archicom, 2011 prace ,,Andrzeja Jarodzkiego"

tu z kolei artykuł o debacie miejskiej i prezentacji ,,artysty" na zdjeciu przedstawiciele UM Wrocławia oraz współautorzy ,,rzeźby" ale i obrazy ,,mistrza"

a tu wystawa ,,Marzenia Spełniane" w Art Hotelu" oczywiscie obrazy ,,mistrza"

oraz zdjęcia z ,,wernisażu 2008" tu pierwszy raz zaprezentowano te obrazy, scrn pochodzi ze strony reklamujacej ,,pociag do nieba" 

dla porównania fotografie wszystkich obrazów z wyroku ( w internecie nadal masa zdjęc ,,obrazów Andrzeja Jarodzkiego" tych własnie! to chyba powód pięcioletniego tłumaczenia ,,kontekstu" i ,,motywu" że ,, informowałam nieprawdziwie". cóż Sąd Cywilny I instancji, mimo, ze wiele zenań często przeczacych ustawie o prawach autorskich i podpisanym dokumentom odnosiło sie precyzyjnie do powyższych zdjęć, nie uznał ww powołanych dowodów, mimo, ze własnie one były przyczyną zawiadomienia o przestępstwie

art 212 polega na tym, ze można zarzucać cokolwiek, ale pozwany musi udowodnić, ze to nieprawda. po kilkugodzinnych zeznaniach o tym ,,co słyszano" ,,jaka była treść dokumentów oraz ustaleń w sprzecznosci z dokumentami" byłam bezsilna. przecież NIE NAGRYWAŁAM KAZDEGO SŁOWA WYPOWIEDZIANEGO PRZE OSOBY ZWIĄZANE Z ARCHICOM, do tego nie nagrywałam za zgoda słuzb. więc wyrok jest po prostu wynikiem mojego nie udowodnienia , że coś nie mogłoby być obraźliwe. cóż, skoro pismo Prokuratury Generalnej  KTÓRA WYRAZIŁA PODOBNE WATPLIWOŚCI JEST MAŁO WIARYGODNE, skoro bez wyroku nie można opublikować żadnego powatpiewania wyrazonego w trybie przypuszczajacym. a wyrok nie zaistnieje, póki Prokuratura nie uzna jednoznacznie przestępstw- w tym przypadku SIEDEM DOCHODZEŃ nie odwoływało się do żadnych wskazanych dowodów, wystarczyły zeznania o dokumentach, o faktach, o czymkolwiek, choćby sprzeczne z wymienianymi dokumentami.

http://waniliowacd.blox.pl/html

19:10, radkamarcin
Link
czwartek, 19 marca 2015

sala 4 Sąd Apelacyjny ul. Energetyczna, Wrocław godz 11.15, Apelacja w rozprawie ,,o uszcerbek na dobrym imieniu Archicom.

wtorek, 24.03.2014

tresc? wysjsciowo tresc bloga który rownoczesnie z ujawnieniem był trescia załączona do Prokuratury. nie rozpatrzono nigdy dochodzeń zw ze straszeniem smiercią, z przestepstwami podatkowymi, z fałszowaniem podpisów, poswiadczaniem nieprawdy takze prze Urzednika US we Wrocławiu, kradzieza Praw Autorskich prze prezesa Archicom oraz uzywaniem bezprawnie przedmiotów ujetych w wyroku karnym za kradziez Praw Autorskich prze Andrzeja jarodzkiego ( te tutaj: http://waniliowacd.blox.pl/html ) oraz poswiadczaniem nieprady prze Archicom na temat umów mojego fikcyjnego udziału w ,,pociagu do nieba"  projekt pierwsze umowy swiadczą, był realizowany w 2009 roku ,,mój udział i prace podczas niego" miałyby udawadniać obrazy wykonane dla developera w 2008 roku!!!, a w czasie jak to cos stawiano pracowałam min przy: ekspozycji Muzeum Europy, rekonstrukcji polichromii w Muzeum Przyrodniczym, konserwacji/rekonstrukcji w muzeum Pana Tadeusza, przy tworzeniu imitacji antykizujacych stiuków w Opalenicy czy renowacji wnętrz w kościele na Ołbinie, ja i kolega od obrazów nie chcielismy mieć nic wsólnego z Archicom, poniewaz ten juz pod koniec roku 2008 zorganizował wystawę ,,obrazów Andrzeja Jarodzkiego" czyli naszych a prawnik usiłował nam wmówić wbrew prawu podatkowemu i przelewom, ze podatku płacić Archicom nie musi ) 

do dzis a mineło kilka lat internet jest pełen zdjec ,,wystaw Anrdzeja jarodzkiego i ,,jego" obrazów promowanego prze ,,mecenasa sztuki" Archicom. mimo wyroku. jest też ostrzezeniem dla innych BY NIE UZYWALI TERMONOLOGII FACHOWEJ, PONIEWAZ MECENASA MOZE TO URAZAĆ. nie szli do Prokuratury, bo i po co. nie wygrywali w sadzie bo i tak kradziez praw autorskich afiszowana bedzie prze szanowanego mecenasa mecenas nie fałszerz jego wyrok nie obowiazuje.

 

Sad Cywilny I instancji kazał mi przepraszać za umieszczanie informacji nieprawdziwych,min:

SŁOWNIKOWEJ DEFINICJI SLOWA PODMALÓWKA bo obraża Archicom  (ten przeczył jej uparcie w sadzie). definicji i zgodnym z nia opisowi słowa REWITALIZACJA

końcowemu protokołowi US opartemu na PEŁNYCH DOKUMENACH i zgodnie z ustawa o PiT ( Sad odrzucił dowód opierajac sie na.... opinii DUS która opierała sie na opinii o dokumentach ktorych jenak pokazać nie potrafiono) dodatkowo obraźliwym jest scan dokumentu US istniejacego.

obraxliwe sa tez fragmenty dotyczace straszenia smiercią prze osobę wymieniona z nazwiska ponieważ Archicom to obraża na podstawie wyrwanego zkontekstu fragmentu

Sad stwierdził, opierajac sie wyłacznie na opinii śwadków związanych z Archicom fnansowo i wizerunkowo ,ze jest to MECENASZ SZTUKI ( mecenas nie przeczy definicjom  h sztuki i prawom autorskim, ale to-patrz wyzej)

obraźliwy jest opis sprawy sadowej , w której 1 raz wygrałam z Prokuraturą.

wodpowiedzi na Apelację Archicom podwazył smo Prokuratury Generalnaej która wskazuje moje zawiadomienia o przestęprtwach, nigdy nie rozpatrzone, jako zasadne zawiadomienie i nakazuje powtórnie je rozpatrzyć 3 Prokuraturom Rejonowym we Wrocławiu  (efekt ponizej)

stwierdza też ze nie udowodniłam by wyrok mial cos wspólnego z Archicom i że pokazywano przednioty z wyroku jako Jardzkiego ( wiec dlaczego w sadzie karnym materiałem dowodowym były: strona Archicom, strona Pociagu do Nieba, filmy reklamowe Pociagu do nieba strona Ofensywy sztuki= materialy reklamowe Archicom w zw z pociagiem do nieba? SAD I INSTANCJI TE DOWODY MIMO WSKAZANIA POMINAŁ  przegladajac akta sadu karnego i wybierajac wsród nich tylko opinię iegłego- jak wyzej w częsci i niej każąc przeczyć

przeczyć zabytkowości lokomotywy wreszcie, mimo, ze TOCZY SIE RÓWNOLEGŁE  LUB I NIE) POSTEPOWANIE O ZNISZCENIE TEGO ZABYTKU , z zawiadomienia złozonego nie przeze mnie- zaskarzono opinię p. Urbaniaka wskazujac dowody którym przeczy, ONA ALE NIE POWOŁANA TYLKO WSPOMINANA W PROCESIE  ma udawadniać ze to zabytek nie był.

 

Prokuratury Wrocławskie prowadziły akies dochodzenia ale NIE WYPOZYCZYŁY ZADNYCH AKT SADOWYCH mimo ze w nich precyzyjnie wskazanych były wszystkie materiały dowodowe. jedno z dochodzeń NIE NA TEMAT ZAWIADOMIENIA prowadziła prokurator Pilarczyk, tak ta sama która umorzyła dochodzenie o kradziez praw autorskich, a gdy wygrałam w sadzie z prokuraturą, która reprezentowała została odsuynięta od dochodzeń w 2013 roku.... wbrew pismu Prokuratury Okregowej nadal sobie cos prowadzi.

 

pozostaje zacytować mickiewiczowskie ,,dziady" tak. ten fragment który cytowano w 1968roku. ,,Mecenas Sztuki szanowany" zmusza art 212 do przepraszania za uzywanie definicji slownikowych a Sąd to popiera. ten sam kaze przeczyć swojemu związkowi z kradziezą praw autorskich choć w samym pozwie wymienia materiały dla mediów i strony internetowe, które autorstwo przesuwały.

Archicom juz przegrał SAD KARNY UZNAŁ PROMOWANEGO PRZE NIEGO ARTYSTE ZA FAŁSZERZA  a teksty o ,,mojej współpracy z jarodzkim" które uwierzytelniano własnie w tym sadzie uznał za wyłącznie...linie obrony. nieudanej.rok temu prawie.

Archicommjednak uzyskał wyrok Sadu Cywilnego powtarzajacy po czesci legende i uzasadniany wyłacznie ,,przekonujacymi" zeznaniami osób ktore  z tej ,,promocji i mecenatu" czerpały wymierne korzysci.

w Europejskiej Stolicy Kultury owi ,,mecenasi" zajmuja pokaźne miejsce jako developer robiacy powtórkę z sukcesu legendarnej WUWY . 

ignoranca w stosunku do spostrzezen Prokuratury Generalnej , stwierdzanie, ze NIE MOGŁAM WYPOWIADAĆ SIE NA JAKIS TEMAT BO NIE BYŁO NA TEN TEMAT WYROKU  jest obrazem , jak moze wygladac ten kultularny rok z podobnymi przedstawicielami. muzeum Pana tadeusza wciąż nie gotowe a szkoda Mickiewicz i kilka jego cytatów  (jw) mogłoby  wskazać czy ta gigantyczna imporeza za publiczne pieniadze idzie w dobrym kierunku.

 

czy sad Apelacyjny uzna mnie za winna i kaze przepraszac za ,,informacje nieprawdziwe"? zapewne chocby były cytatem ze słownika, z ustawy o PiT czy wyrażonym w trybie przypuszczającym watpieniem ( takie samo watpienie okresliła Prokuratura Generalna), nowa elita, ,,mecenas" poczuł sie urazony. a ja... cóz uraziłam, bo ROZMAWIAMY W INNYCH JĘZYKACH. nieporozumienie jest więc wyrokiem a stalking  (wyzyskiwanie nazwiska/wizerunku osoby d poswiadczania nieprawdy, uparte nękanie- oj jest tego trohę, choćby ,,uprzejmych donosów" o fikcji w moim US )  nie jest stalkingiem jest... uprzejmym ostrzeganiem ...

22:43, radkamarcin
Link
piątek, 27 lutego 2015

13:26, radkamarcin
Link
niedziela, 11 stycznia 2015

9 stycznia zeznawałam... (pani Węgrzyn  ta od Ds1743/11 pewnie z nakazu pani prokurator Pilarczyk odsunietej od dochodzeń w 2013) z art 54.1 kks czyli WYKROCZENIA ( wykroczenie dotyczy kwot do 5xpłaca minimalna) Kazimierza Śródki- unikanie podatku. pani Węgrzyn, widocznie w imieniu pani Pilarczyk, znowu prowadzi dzikie dochodzenie, nie ma prawa dublować. słysze pytanie i uszom nie wierze DOTYCZY INNYCH NIŻ UJĘTYCH W WYROKU NA JARODZKIEGO OBRAZÓW ORAZ PRZEKAZANIA WSZYSTKICH UMÓW Z KAZIMIERZEM ŚRÓDKĄ . jakich INNYCH??? a wszystkie umowy to chyba związane z dochodzeniem w innej prokuraturze!

stalking, art 190a kk

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność

podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, 

 

a tak zupełnie nawiasem OKAZUJE SIE ZE KTOS LANSUJACY SIE NA CZYIS OBRAZACH JAKO AUTOR I ZARABIAJACY NA TYM TO JEST MEGASKANDAL taki skandal ze po 50 latach kreci sie o tym film i jest on hitem. Margaret KEANE i film ,,Wielkie Oczy" Tima Burtona . jakie to romantyczne, ciekawe czy Prokurator Pilarczyk chodzi do kina, bo ona faceta podpisujacego sie za 2 nne osoby i wystawiajacego jako autor  teraz juz z wyrokiem karnym" nazywała ,,bardziej sławnym" i uwazała to za zupełnie zrozumiałe :D pani Pilarczyk, ja naprawde pani zyczę, by pani ,,uzasadnienie umorzenia z 2011" dopadł jakis rezyser, najlepiej komediowy. ja wtedy chętnie dorzucę uzasadnienie wyroku Sądu bo to niezły kontrast. 

https://www.youtube.com/watch?v=gAT4pnzCdg4

poniewaz fikcyjną osobowosc prezes Archicom oraz malarzyna z wyrokiem serwowali mi takze medialnie, nie omieszkałam jako dowodów wskazać artykułów  dziennikarze maja autoryzację, więc wiadomo kto był autorem, przeciez nie pisza o tym od siebie )

czy prokuratura siegnie do ,,świadków' medialnych  (tych i kilku innych) gdzie jak dumnie stwierdził ,,artysta" ,, pan prezes stwierdził, ze antyreklama to tez reklama " tłumaczac dlaczego uzywano mojego nazwiska i wizerunku niezgodnie z prawdą w całej promocji ,,developera mecenasa sztuki" 

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3423253,artysta-plagiatorem-czy-ofiara-pieniactwa-awantura-o-obrazy,id,t.html

tu przypomnę: pieniactwem była wygrana w sadzie! aha a ,, pomysł na eksperyment" nie padł w sądzie, archicom nie udostepnił nawet biegłemu oryginałów do badań  na szcescie dokumentacja fot była dokładna) a TEKST O EKSPERYMENCIE fałszerz wziął z ,,David Stein Trzy Picassa przed Śniadaniem" próbował więc pokazać się chocby jako wielki fałszerz

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,15814493,Czeladnik_czy_artysta__Czyli_kto_dzisiaj_jest_tworca.html

w tym artykule nazwani zostalismy ,,czeladnikami" i ,,artysta nie wiedział, ze mamy prawa autorskie, był ,,ojcem dzieł" pozwole sobie zauwazyć ze to ,,ojcostwo" wbrew umowom KTÓRYCH NAWET NIE JEST STRONA  

19:47, radkamarcin
Link
niedziela, 04 stycznia 2015

miałam juz dosć ,,niewszczynania dochodzeń" przy równoczesnym kolejnym ,,pozwie o zapłate" taki ma podwójna wartosć: gigantyczny ,,dług" eliminuje mnie z zycia i odbiera mi wszelkie srodki do zycia, NIE MOGE SIĘ ODWOŁAĆ BO PRZECIEZ PROKURATURA PRODUKUJE PISEMKO WBREW AKTOM NIE POWOŁUJAC ICH.  drugi jeszce lepszy...przez ew komornika choćby to było 100 zł mozna dopasc adres ostatniego pracodawcy i go ,,uprzejmie ostrzegać" czyli UPRAWIAĆ STALKING w najlepdsze... od 5 lat to przezywam i jakos mnie nie dziwi, pan prezes Archicom Kazimierz Śródla wysyłał nawet ,,uprzejme ostrzezenia ze strasze go CBA i gazeta WPROST i on żąda informowania go jak zostane ukarana"  ( przyzwyczajony widać do służalczości Urzędu Skarbowego, w Małopolsce jest kłamiacym podatnikiem, w swietle dokumentów)tu wysyłał opinie prawną przeczaca podpisanym prze siebie dokumentom) MOJEJ SKARBÓWCE. kopie tego pisma złozył w procesie z art 212 który był... uwierzytelanianiem legendy z argumentem nie do zbicia ,,prokuratura nie widziała przestępstw wiec pomawiam archicom" pomówieniami była nawet tresc hasła ,,podmalówka " identyczna jak pismo biegłego a takze treści z którymi nie miałam nic wspólnego. ale Prokuratura pomogła :D

po powiadomieniu Prokuratury Generalnej, ze od paździenika nic sie nie dzieje w sprawie zawiadomienia a zemsta obiecana prze pania Staroń trwa... podano mi 2 dsy dochodzeń! tocza sie dochodzenia pod skrzydłami Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu ŻADNE DOWODY W AKTACH SADOWYCH I US NIE ZOSTAŁY WYPOZYCZONE PRZEZ PROKURATURY... gdy zaczęłam pytać ZOSTAŁAM WEZWANA DO ZŁOZENIA ZEZNAŃ, PROKURATOR SZTUR WYODREBNIŁ DO OSOBNYCH DOCHODZEŃ... straszenie smiercią, zastraszanie swiadków, podrobienie /zafałszowanie dokumentów w pozwie o zapłate, fałszowanie/poswiadczanie fałszywych dokumentów prze osoby związane z Archicom i pracownika Dolnosląskiego Urzedu Skarbowego... STALKING  i wiele innych. poniewaz to wszystko miało na celu ukrycie kradziezy praw autorskich i POSWIADCZENIE MOJEJ FIKCYJNEJ PRACY DLA ARCHICOM przy iich projekcie, by można tworzac mi nową tozsamość uprzejmie przede mna ostrzegac, a nawet wypozyczać te fikcyjna osobę związana fikcyjnymi umowami do wycierania przekretów prze inne osoby... po kolei. DO SZCEGÓŁOWO ZŁOZONYCH ZENAŃ NIE W ZW Z PYTANIAMI W ZW Z WYSZCEGÓLNIENIEM CZEGO NIE ROZPATRZAŁY PROKURATURY WROCŁAWSKIE ( PISMO PROKURATURY GENERALNEJ PO PRZEJRZENIU AKT) precyzyjnie wskazałamdowody w aktach prokuratorskich sadowych, skarbowych etc, DODATKOWO ZAŁACZAJAC FOTOKOPIĘ wskazanych dokumentów - zdjecia nie modyfikowane elektronicznie kart akt 

kilkaset kilometrów od Wrocławia te osóbki wydawały mi się małe i smieszne. ,,autorytety" bezpodstawne. kimze jest Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia, trzymajacy w gabinecie obraz Jarodzkiego  uznanego za winnego fałszerstwa w spr autorstwa 18 innych obrazów reklamowanych za pieniadze publiczne) ? dla mnie jest facetem, który zdobył tytuł ESK 2016 dla Wrocławia ale nie potrafił zorganizować w ciągu 3 lat spójnego z załozeniami ESK programu, KOMISJA EUROPEJSKA I MINISTER KULTURY MAJA LICZNE PRETENSJE CO DO FINANSOWANIA I SPÓJNOŚCI TEJ IMPREZY Z PIENIĘDZY PUBLICZNYCH. człowiekiem, który osobiscie do końca zaprzeczał, że PRZYWŁASZCZONO SOBIE PRAWA AUTORSKIE DO KRASNOLUDKA POMARAŃCZOWEJ ALTERNATYWY... szef Promocji miasta poleciał ze stołka dopiero po aferze ze ,,sztuka pomawiającą" ,,POMARAŃCZYK" ośmieszającą za publiczne pieniądze Fydrycha  jego Krasnoludek, proces wygrał). prócz tego zaledwie samorzadowcem jest pan Dutkiewicz, ani posłem, ani politykiem, fundujacym za publiczne pieniadze imprezy kultury niskiej, by media na niego patrzyły przychylnie  nie Mecenasem, swoich pieniędzy na to nie wydaje)

UPRZEJME OSTRZEGANIE Z POWOŁYWANIEM SIĘ NA WPŁYWY i pomoca pań Prokuratur to stalking w najczystszej postaci- przypisujacy mi cechy i działania innych osób, a wszystkie dokumenty i zeznania już są w aktach. akta skopiowane. zenania tez skopiowane gdyby Wrocław miał znów nie na temat prowadzić. art 190a bardzo jasno precyzuje wystarczy ze odniosłam się do pozwu Archicomu z art 212 i dokumentów z którymi się mija. a takze wyrokowi nieprawomocnemu każacemy mi ,,zaprzeczac inormacjom nieprawdziwym" : w tym cytatom z akt oraz... definicji naukowej ,,podmalówka" mimo ze sedzina załaczyła opinie biegłego do akt.

ale to nie koniec przeciez OBIECANA ZEMSTA.

od 2009 roku moje zycie to ciągła ucieczka przed zaszczuwaniem, ,,uprzejmym szeptanym ostrzeganiem" i wyzyskiwaniem mojego nazwiska. NASILA SIE W OKOLICACH ROZPRAW.  JA PO PROSTU CHCIAŁAM MIEĆ ŚWIETY SPOKÓJ I ZACZEŁAM SIE W 2009 BRONIĆ PRZED NISZCENIEM MI ZYCIA, WIĘC ZINTENSYFIKOWANO DZIAŁANIA. JA BYŁAM TYLKO PRZECIĘTNYM CZŁOWIEKIEM DEVELOPER POKAZAŁ ILU MA PRZYJACIÓL na zasadach jak ze starych filmów o włoskich rodzinach, które odwiedzaja urzednicy skarbówki lub prokuratury co najwyzej by cmoknąć sygnet. o przepraszam TA RODZINA NIE MA RODOWYCH SYGNETÓW TO NOWA ELITA od najwyzej 3 pokoleń. i ci przyjaciele tylko we Wrocławiu- ani prokuratura w Oświecimiu ani izba Skarbowa w Krakowie ani wreszcie Prokuratura Generalna nie przyjmują za wiarygodne tłumaczeń dokumentów...wbrew ich treści...

17:56, radkamarcin
Link
środa, 17 grudnia 2014

15 października Prokuratura Generalna po przejrzeniu akt orzekła, ze moje zawiadomienia były zasadne, ze prokurator Pilarczyk, staroń i Sztur nie prowadzili dochodzeń w związku z zawiadomieniami. przesłała też wysłane dokumenty do Prokuratury Apelacyjnej nakazujac ponownie wszczać dochodzenia.

nie zajęto się za wskazanymi dowodami : fałszywymi zenaniami prezesa Archicomu Kazimierza Śródki, poświadczaniem fikcyjnych dokumetów prze Archicom, kradzieżą  swiadomą) praw autorskich do obrazów z wyroku karnego prze Śródkę oraz Archicom  ( art 115-119 odpowiedzialnosc karna Ustawy o Prawach autorskich i Pokrewnych), straszeniem śmiercią, zastraszaniem świadków, fałszowaniem moich podpisów, poswwiadczaniem nieprawdy prze pracoownika DUS ale także skad DUS w 2011 roku miał fikcyjne dane na temat dochodzenia prowadzonego prze pania Pilarczyk  no własnie i skad miała Prokuratura w Oświęcimiu :D tam juz pismo z podpisem)

brzmi jak kryminał, czysty, jasny, oparty przeciez na aktach.

Prokuratura Apelacyjna nie widziała jednak przyczyn by zmienić właściwosć miejscową. Okręgowa w toku dochodzenia przesłała pisma 3 prokuraturom Rejonowym w których stwierdzono niedokładnosci. i tu:

Prokuratura Wrocław Śródmiescie w opozycji do Prokuratury Generalnej, nie przegladajac przecież akt a tymbardziej dokumentów dosłanych  jakby im zaprzeczyła wypowiadając się ,,na temat") nie widziała nic złego w Ds 126/13 i Ds1147/14. urocze, po prostu popłakałam sie ze smiechu, jak to można upierać się przy swoim mimo, ze Prokuratura Generalna widziała akta.

jej ,,umorzenie Ds1743/11 było dla mnie szokiem, bo przeczyło i dokumentom i ustawom, a powstało pośpiesznie w momencie gdy dowiedziała się, ze znam już akta z Oświęcimia, którym jakby nie udostepniła dowodów ww przeciwko Kazimierzowi Śródke i Archicom.

TAK W PROKURATURACH WROCŁAWSKICH JEST TYLKO JEDEN PROKURATOR KTÓRY MIMO WSKAZANIA PRZE PROKURATURE GENERALNA ZE NIE PROWADZIŁ DOCHODZEŃ nadal ma szanse je prowadzić. tak, pamietam i skopiowałam akta- pani Prokurator Pilarczyk mimo nakazu sadu z którym 1 raz przegrała, przesłuchała swiadków NIE NA TEMAT NA TEMAT NIE POZWALAJAC IM ZENAWAĆ.

belkot, kolejny młyn a ja dostaje kolejny pozew o gigantyczne długi na podstawie opinii biegłego NIE NA TEMAT  stworzonej na zlecienie p staroń

TYLKO KOMU JA MAM DO CJH

mam nadzieję, ze Prokuratura Generalna zorientuje się, ze we wrocławiu panuja inne praw

 

tyle, ale choćby Strasburg się postawił, i tak w końcu wszystko trafi do Prokurator Pilarczyk, ew Prokurator Staroń a jeśli będzie się odwoływał, ze panie nie odwołują się do dowodów...prokurator Sztur

współczuję wszystkim, którym będzie tłumaczyć, ze naukowa wiedza sobie, dokumenty sobie ale PANI WIE KIM SĄ JARODZCY. JARODZKI ZEZNAŁ ŚRÓDKA ZEZNAŁ, pani mi przestanie chrzanić jak brzmi ustawa

22:16, radkamarcin
Link
czwartek, 13 listopada 2014

12:12, radkamarcin
Link
czwartek, 02 października 2014

wpis ogólny niepokojący, znany przecież wszystkim zajmujacym się w merytoryczny czy biznesowy sposób rynkiem sztuki.

jesli ktoś wokół ,,dzieła' lub ,,artysty" o przeciętnej jakości buduje nieproporcjonalnie dużą legendę i ZAWYZA TYM WARTOŚĆ RYNKOWĄ DZIEŁA LUB KOLEJNYCH DZIEŁ ARTYSTY, a następnie puszcza w obieg rynku sztuki, wartość obiektywna jest watpliwa  bo w przeciwieństwie do uznanych przez profesjonalnych mecenasów i ekspertów dzieł/artystów wartość rynkowa JEST NIJAKA i kolekcjoner...traci, a w przypadku ujawnienia oszustwa , gdyby ,,dzieło " chciał przekazać dalej  (np dessy by uwierzytelnić wartość/autentyczność wspierają się opinią ekspertów) moze mu grozić nawet odpowiedzialność karna za udział w oszustwie.

inną sprawą jest gdy nagle za posrednictwem galerii/ museum uwierzytelni się niewiarygodną z oceny chłodnego oka rynku sztuki wartość dzieła/artysty- wtedy traci dobre imię, a więc i wiarygodnosć placówka. Takie przypadki zdarzają się np gdy jakaś instytucja/osoba/firma chce ,,zalegalizować łapówkę " i wystawia umówionemu nabywcy ,,przedmiot artystyczny" do sprzedaży za posrednictwem ( uwierzytelnieniem) galerii/dessy/instytucji.

dlatego na stronach Centralnego Biura Antykorupcyjnego opublikowano ostrzezenie przed takimi działaniami, oraz opis, dlaczego budzi to podejrzenia, oczywiscie do publikacji z róznych krajów, podpartych opiniamii podobnych służb.

 

BUDOWA LEGENDY  której nie popieraja autorytety w branzy jest więc z góry podejrzana tak dla mediów branzowych, jak i domów aukcyjnych czy instytucji związanych z kulturą. wątpliwość jest wystarczajacym powodem do omijania podobnych ,,cudownych odkryć" szerokim łukiem, a za tym omijania okazji by być wmanipulowanym w ewentualny udział w oszustwie.

oczywiscie takie ,, niezwykłe odkrycia" moga być np linkiem do reklamowania sponsora ,,odkrycia rewelacji na rynku sztuki", no ale przeciez nie moga np spełniać warunku w zamówieniach publicznych z pieniędzy podatników, a samą wiarygodność w branzy kultury GWARANTUJE TYLKO NIEZALEŻNA PODPISANA NAZWISKIEM ZNAWCY opinia, publikacja etc.

jest wiele takich przypadków , najbardziej znanym był Porczyński, który ,,straszył autorytetem patrona" - Papieża ale zapłacił cenę okrutnego wstydu, gdy okazało się, ze ... chwalił się falsyfikatami. podobie Art for Public gdy powtały tylko podejrzenia o zaświadczanie nieprawdy o autorstwie dzieł, Praga zrezygnowała z wystaw fundacji...

są oczywiscie drastyczne przypadki gdy, z prowieniencji placówka naukowa= MUZEUM wpisze w swój inwentarz ,,dzieło" słabe, lub takowe umiejscowi się w sugerujacym związek z muzeum lub uznana galerią pobliżu, kontekście ( no ale to już przypadki ,,artystów z nadania" z epoki Gierka znane i wtedy popularne, ,,Poszukiwany, Poszukiwana" Barei obśmiane) wtedy wartosć dzieła/artysty wzrasta W SPOSÓB WĄTPLIWY  ponieważ szczesliwy nabywca nie moze trafktować takiego jako lokaty kapitału, zbywając go dowie się ile naprawde jest warte w domu aukcyjnym...

 

nie wiem dlaczego ale w licznych publikacjach wrocławskich mediów w związku z promowaniem czy też prośbami o dotację róznych ,,wydarzeń, osób, projektów" kulturalnych często występuje słowo WĄTPLIWOŚĆ. ,,sukces" ogłaszają depesze w licznych mediach niepoparte opinią ekspertów, a po ,, wielkim wydarzeniu" zazwyczaj media milczą lub polemizują z sukcesem  oczywiscie mówiąc tylko o tych artykułach nie w dziale reklamy/marketingu mediów tylko PODPISANYCH NAZWISKIEM NIEZALEZNEGO AUTORA). na dłuższą metę ta mitologia wylęgu geniuszu w kontekście braku podziału entuzjazmu z zewnątrz STAJE SIĘ POTWORNIE NUDNA. Wrocław dostał niesamowita szansę w 2016 roku z tytułu Europejska Stolica Kultury będzie jednym z 2 miast pokazywanych w całej Europie. co pokaże? urzekające piękno ,,przestrrzenie dla kultury" ? taki tytuł przyciąga zazwyczaj całą chmarę nie tylko przypadkowości, ale i wątpliwości, więc, jak mniemam, ostrożni organizatorzy zatrudnili w biurze ekpertów, którzy unikną zagrozenia przed którym ostrzega CBA? ZOSTAŁO NIECAŁE 2 LATA, WIĘC CHYBA CZAS PRZEDSTAWIĆ NAZWISKA PROFESJONALNYCH OSÓB W TEJ BRANZY które zapewniają bezpieczeństwo uniknięcia skandali? ,,szlachectwo obowiązuje" to nie tylko nagroda ?

TO TEKST, A NA WSZELKI WYPADEK, GDYBY KTOS MIAŁ MNIE PODAĆ DO SADU O USZCERBEK NA DOBRYM IMIENIU, BO ,, Z CAŁA PEWNOŚCIĄ PRZYPOMINA TO INNY MARKETING" PODAJĘ TEŻ ŹRÓDŁO CYTATU wszystkie skojarzenia sa czysto przypadkowe 

oprac. Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

 http://www.cba.gov.pl/pl/newsy-serwisu-antykorup/2388,dok.html 

Pranie pieniędzy na rynku sztuki

Szacowanie wartości dzieła sztuki samo w sobie stało się sztuką. Przyjmuje się zasadę, że dzieło jest warte tyle, ile ktoś chce za nie zapłacić. Bez odpowiedzi zostają jedynie motywy, jakimi kieruje się osoba, która za astronomiczną sumę anonimowo kupuje dzieło przeciętnego artysty.


Włoska organizacja ARCA (Association for Research into Crimes against Art) szacuje, że rynek sztuki jest trzecim, po handlu narkotykami i bronią, obszarem działalności przestępczej na świecie. Rocznie przynosi on dochody rzędu 6 miliardów dolarów. Azjatycki, a zwłaszcza chiński rynek sztuki, jest bardzo często wykorzystywany do nielegalnych praktyk. W roku 2011 w Chinach zanotowano transakcje na łączną kwotę prawie 4,8 miliarda dolarów. Dla ekspertów jest to rynek przeżarty praniem pieniędzy, ustawianiem aukcji i innymi oszustwami. Nielegalny handel dziełami sztuki jest wykorzystywany przez nieuczciwych chińskich urzędników i podejrzanych biznesmenów częściej niż inwestycje w nieruchomości czy kasyna. Przynajmniej tak twierdzi cytowany przez "Global Post" Sergiej Skaterszikow, założyciel Skate's Art Market Research - firmy działającej od 2004 roku i zajmującej się doradztwem na rynku sztuki.

"The Telegraph" wskazuje na bardzo prosty sposób przekazywania łapówek przy pomocy aukcji sztuki. Sprzedający (przyjmujący łapówkę) i kupujący (dający łapówkę) są ze sobą w zmowie. Osoba, która ma otrzymać łapówkę, wystawia na aukcji dzieło o relatywnie niewielkiej wartości, które jest potem kupowane za wcześniej ustaloną dużą kwotę1. Świadome przepłacanie jest jednym z prostszych sposobów przekazywania łapówek pod płaszczykiem legalnego zakupu.

Oprócz legalizowania dochodów pochodzących z przestępstwa, aukcje wykorzystuje się do wyłudzeń. W przytaczanym przez "Global Post" przykładzie, jeden z chińskich przedsiębiorców przedstawił do oszacowania fałszywą antyczną wazę. Po uzyskaniu wyceny na kwotę 375 milionów dolarów mógł bez problemu starać się o pożyczkę w banku na kwotę 100 milionów.

Przy odpowiedzialności osób trzecich, np. domów aukcyjnych, należy udowodnić, że ich przedstawiciele wiedzieli o procederze. Europejski rynek sztuki wymaga, aby pośrednicy nie przyjmowali wpłat gotówkowych przekraczających 3000 euro (od obywateli Unii Europejskiej) lub 7500 euro (od pozostałych). Poza tym oczekuje się od nich, aby zgłaszali podejrzane transakcje. Jak podkreśla Art Media Agency zapewnienie anonimowości przy zgłaszaniu transakcji budzących wątpliwości profesjonalistów, a także zapewnienie im immunitetu w przypadku procesu pozwala na raportowanie takich zdarzeń nawet przy najmniejszych podejrzeniach. Mogą one dotyczyć przypadków, w których strona nie chce ujawnić dealerowi swojej tożsamości, ponowna sprzedaż nastąpiła w krótkim czasie od zakupienia dzieła, istnieje niewytłumaczalna różnica między szacowaną ceną sprzedaży na rynku a dużo wyższą ceną transakcyjną, są wątpliwości co do proweniencji dzieła, a także w sytuacji, kiedy kupujący upiera się, aby zapłacić za dzieło gotówką lub w każdym przypadku, kiedy strony zachowują się w sposób nieracjonalny dla tej profesji.

W Europie, na poziomie międzynarodowym zwalczaniem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu zajmuje się Financial Action Task Force - FAFT. Organizacja skupia 40 krajów.


1http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/8406314/Chinese-vase-frenzy-bribery-and-the-auction-house.html


Źródła:
http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/asia-pacific/china/120827/art-auction-economy-money-laundering
http://www.artcrimeresearch.org/
http://www.artmediaagency.com/en/37635/money-laundering-and-the-art-market/
http://lenta.ru/news/2010/01/18/photo/
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/8406314/Chinese-vase-frenzy-bribery-and-the-auction-house.html
http://corruptionresearchnetwork.org/resources/articles/performing-bribery-in-china-guanxi-practice-corruption-with-a-human-face
http://www.europarl.europa.eu/document/activities/cont/201211/20121108ATT55186/20121108ATT55186EN.pdf
http://rynekisztuka.pl/tag/bezpieczne-zbiory/

Opublikowano 13.02.2013 na www.antykorupcja.edu.pl

oczywiscie o wątpiwościach opisanych więcej mozna przeczytać w arykułach portalu http://rynekisztuka.pl/

14:49, radkamarcin
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7