RSS
wtorek, 16 września 2014

Środa 17 wrzesień 2014 ostatnia rozprawa- wyrok o ,,uszczerbek na dobrym imieniu Archicom" przeciwko mnie, Sąd Okręgowy, Wrocław, sala 19 sygnatura akt IC1182/10

godz. 14.45

w tle WSZCZĘTO POSTĘPOWANIE W PROKURATURZE GENERALNEJ dotyczace min zamiatania pod dywan zawiadomień dot Archicom i Gerbera przez Prokuraturę Wrocławska, powiadamiania o fikcyjnych w treści zawiadomieniach  (nawet do innej Prokuratury) czy Postanowienia" Sądu w wyniku pisma ww Prokuratury w kontekście przeczacemu Wyrkowi Karnemu przeciwko Andrzejowi J  co wbrew zenaniom ma scisły związek z umowami z prezesem Archicomu których treść próbował zakłamać przed Prokuraturą Sądem i US ale Prokuratura dotąd nie zajmowała się tym, więc nie mógł powtać Akt Oskarżenia.

PONIŻEJ PODEJRZANE ZBIEGO OKOLICZNOŚCI

,,wezwanie przedsądowe" dostałam w dniu, gdy Emilia J. została oskarzona w mediach o ,,kradziez Archicomowi 3 mln zł" ( prokuratura nie uznała jej skarg wyrok zapadł w międzyczasie) a takze kilka dni po WSZCZĘCIU DOCHODZENIA O KRADZIEŻ PRAW AUTORSKICH OBRAZÓW.

pozew dostałam zaraz po ujawnieniu w mediach ze pan Gerber ma orzeczenie OLAF przy KE w całości nakazywał mi przepraszać  takze za teksty nie mojego autorstwa) i przeczyć prawom autorskim oraz temu, ze nie pracowałam przy Pociagu do Nieba

Poszerzenie Pozwu dostałam gdy kilka osób na raz informowało rozmaite urzędy o nieprawidłowosciach przy ,,rzeźbie Miejskiej", gdy ujawniłam pismo z US na blogu... i zaprzeczyłam informacjom nieprawdziwym którymi ,,musiano przede mną ostrzegać"

w październiku 2011, zanim dostałam Orzeczenie Sądu o czasowym zablokowaniu publikacji paru zdań ( Sąd odrzucił większość żądań Archicom tym bardziej, ze w Sądzie Karnym była już Sprawa Karna o Kradziez Praw Autorskich przez A. Jarodzkiego co przeczyło , uprzejmym ostrzeżeniom " w powaznym stopniu) Archicom uzyskał od innego Sądu ,,zastępstwo procesowe" bo, jak wnosił ,,nie wykonywałam orzeczenia"  cóż nie wiedziałam jeszcze o jego istnieniu)

przez kilka lat zenawano  (poiżej) a Prokuratura odmawiała wszczęcia dochodzeń w zw z informacjami o sprzecznych z zenaniami dokumentach faktach etc.

w kwietniu ,,wielki artysta" promowany przez Archicom został prawomocnie uznany za winnego, w międzyczasie Prokuratura Generalna nakazała zbadać sprawę dziwnych dochodzeń, w końcu powołała akta i zaczęła je kontrolować.

moment przed zakończeniem sprawy cywinej Archicom załączył gruuuuby plik dokumentów. z tygodniowym opóźnieniem, więc wg sądu... no ale co w tym pliku: Prezes Śródka skarzy się przytaczajac ksera że musiał donosić do mojego Urzedu Skarbowego ze ja fałszuje zeznania podatkowe, ponieważ ,,podpisywałam umowy na podmalówki" żądając informowania go o efektach skargi! było to wtedy, gdy ,, wielki artysta" składał pismo poświadczajace prawdziwość skargi w równiległej sprzwie karnej!

okazało się wbrew WSZYSTKIM WCZEŚNIEJSZYM PISMOM że wielki artysta ,,wymyslił pociag do nieba z lasetrem" w 1983 roku! załączono niepublikowane wczesniej zdjęcie ,,starego muralu" i ,,projektu" starego, pochlapanego kawą...( przypominam wpadł na pomysł pociagu stawiajac na sztorc lokomotywę syna....tego który urodził się pod koniec lat 80tych)

i obraz: wiele lat publikowany jako ,,obraz z 1997" w aktach już 1994 nartomiast tu 1993. taaak obraz z portretem córki, młodej kobiety która w 1993 była dzieckiem!

to niewazne, ze na rynku sztuki zmiana czasu powtania dzieła to fałszerstwo. najlepsze na koniec

otóż załączono masę starych datowanych mazakiem wydruków zdjęć ,,róznych pociagów szkiców i obrazów" którymi ,,INSPOIROWAŁ SIĘ ARCHICOM ROBIAC KALENDARZ"

taaa tylko na starej stronie ,,wielkiego artysty" który pokazywał nawet pare skreslonych przez siebie kresek ich nie ma( kopia strony w powołanych aktach karnych)

inspirowac mozna sie w przypadku dzieł malarskich w przypadku obróbki zdjęc trzeba mieć pozwolenie na ich wykorzttanie, a obraz jest  prawie na pewno wg biegłego tym co widać na kalenmdarzu. prawie, min bo nie wskazano innych obrazów ,,Pociągu do Nieba ze Światełkiem"

Światełko nie jest więc z WOŚP jest wielkiego artysty ,,własnie znalazły sie nigdy nie publikowane szkice"

TO WSZYSTKO.. . ten wyrok cywilny jest konieczny, by móc się bronić przed moim szkalowaniem, przed informowaniem nieprawdziwy, przed.... tu brak mi słów jakiego potwora w ciagu kilku lat ze mnie zrobiono.

nie mogę się wprost doczekać... nie wyroku po którym zapewne ostrzgą WSZYYYYSTKICH  którzy mogliby kiedykolwiek mieć ze mna kontakt... nie. CZEKAM NA DECYZJĘ PROKURATURY GENERALNEJ, która mam nadzieję uwolni mnie od ,, winy obrażania firmy o dobrym imieniu" przekazując , mam nadzieję, pisma do rozpatrzenia innej Prokuraturze.

będę musiała zmienić imię i nazwisko, moje zyją własnym zyciem napędzanym PR...i wyjechać w jakiś zapomniany zakatek, nie wrócę już do tego, czym się zajmowałam... uprzejme ostrzeganie zafundowało mi smierć cywilną, o której czytałam przerazona tylko w teksach z epoki stalinowskiej...z tym pogodziłam się już prawie 2 lata temu

ale: może uda się pokonać działanie Prokuratury, dzięki blogowi skontaktowało się ze mną wiele osób, których sprawy umorzono lub omawiano im wszczęcia, a teraz wiedzą, jak się odwoływać ( w podobnej branzy) wyrok z art 115.1 Ustawy o Prawach Autorskich pozostanie cichy, obrazy o zmienionym autorstwie nadal będa reklamować wielkiego artyste i rodzinną firmę developerską... ale POWTARZAJACE SIE NAZWISKA PROKURATORÓW w wielu innych dochodzeniach...moze nie zafunduja już nikomu podobnych kilku lat piekła pomówień itp. jesli zostanę ,,surowo ukarana" artykułem, którym kilkadziesiat lat temu wygoniono z Polski najznamienitszych ludzi kultury, cóż, pogodzę się z tym...po apelacji. Większym wstydem byłoby dla mnie poswiadczenie nieprawdy jakobym na umowach z prezesem Archicom zrzekała sie niezbywalnych praw autorskich lub, brała udział w ,,pociagu do nieba" . zbyt ostro? nie uzyłam NIGDY sformuowania ostrzejszego niz typowe komentujace fałszerzy w branzy kultury. jesli poniosę karę za przedstawienie jak prezes podpisuje umowy a potem przy pomocy Sądu lub US próbuje zmienić ich treść, to trudno, przykro mi, ze to ujawniłam, moze ostrzegę kogoś, więc było warto. ale karanie mnie ,,w interesie publicznym" uważam za ooooostrą przesadę!

 

01:41, radkamarcin
Link

krótkie oświadczenie w związku z odbieranymi informacjami na skalę ogólnopolską rozpuszczanymi w Prywatnym Muzeum w Jaworzynie, prawdopodobnie prze lub ekipę pana Piotra Gerber nieprawdziwymi ,,uprzejmie przede mna ostrzegajacymi"

nie znam tego gościa, jesli w tym tonie robi ze mnie wariatkę, znaczy , ze wypozycza pomówienia od Archicom, w wyniku kilku skarg do Prokuratury Generalnej i w jego sprawie ( a raczej unikaniu wszczecia dochodzeń) toczy się jakies postępowanie kontrolne.

czy ma kontakt z Archicom, ależ tak: to Prywatne Muzeum robiło ,,remont lokomotywy na rzeźbę" na co są umowy....także w Prokuraturze Generalnej.

NIGDY NIE OSKARŻAŁAM ŻADNEGO SKANSENU KOLEJOWEGO ANI PASJONATÓW ZABYTKÓW KOLEJNICTWA O NISZCZENIE ZABYTKÓW, nigdy nie wyrażałam się o nich źle- cóż takie informacje w ramach ,,ostrzegania przede mna" ponoć rozpuszczano...

przyzwyczaiłam się juz do oblewania mnie pomyjami, ale beszczelnośc faceta którym interesuje się Prokuratura Generalna w robieniu ze mnie wariatki przeraziła mnie...to ,,szanujacy zabytki z orzeczeniem OLAF przy Komisji Europejskiej, ze zdarza mu się sprzeniewierzać w zw z zabytkami publiczne pieniadze pan...

OD KILKU LAT FALAMI PRZEZYWAM PODOBNE ,,UPRZEJME OSTRZEŻENIA DLATEGO WYJAŚNIĘ:

nie szkalowałam dobrego imienia żadnych firm konserwatorskich, osób związanych z ratowaniem zabytków etc.

jesli pojawiały się podobne informacje, to ,,siła plotki" firmy, która pozwała mnie z art 212 ,,o uszcerbek na dobrym imieniu" dla której prawdopodobnie dobrego imienia Prokuratura Wrocławska prowadziła jakieś sledztwa nie na temat robiac ze mnie idiotkę- obecnie toczy się w związku z tym jakies postępowanie kontrolne w Prokuraturze Generalnej, która powołuje np akta sądowe i mam nadzieję, ze tym razem nie uda się ,,udowodnić że jestem aferzystka wariatka i oszustką" co próbowano robić przed moim US, Prokuraturą oraz osobami postronnymi.

01:01, radkamarcin
Link
czwartek, 31 lipca 2014

odbyła się rozprawa ,,o uszczerbek na dobrym imieniu Archicom" Sędzia nie mogła odnieść się do akt ponieważ SĄ W PROKURATURZE GENERALNEJ prawdopodobnie właśnie dlatego, że Prokuratura we Wrocławiu nie zajęła się fałszywymi dokumentami i poświadczaniem nieprawdy a także kradzieżą praw autorskich etc przez prezesa Archicom, tylko Kradzieżą Praw Autorskich przez Andrzeja Jarodzkiego oraz pisała różne inne rzeczy... przecież to nie moja wina że Prokuratura Generalna sprawdza akta, myślę, że to normalne, wiem też że NIE TYLKO JA MIAŁAM WĄTPLIWOŚCI co do rzetelności jej działań....

cóż przecież TEN WYROK KTÓRY MIAŁ DZIŚ ZAPAŚĆ  od pozwu nakazywał mi zaprzeczać właśnie sprawom, których Prokuratura nie tknęła, płacić 20 tys i przepraszać w mediach. w aktach Opinia Prawna dot umów i zeznania Radcy Wójcika  (o tych jedynych umowach)

Sędzina postanowiła przejrzeć Opinię Biegłego w zw z obrazkiem ,,Pociąg do Nieba ze Światełkiem , natomiast  co podniosła zapewne WIEDZAC JAK BRZMI USTAWA O PRAWACH AUTORSKICH I POKREWNYCH ART 115-119 ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA, ŻE TU, UWAGA, PANI PREZES ZEZNAŁA że użyto do kalendarza zdjecia obrazu z WOŚP ale przeciez przerobiono komputerowo tło! FRAGMENT TŁA! NIE MAJAC PRAWA WYKORZYSTYWAC ZDJĘCIA W OGÓLE , a co dopiero przerabiać i ze ,,sprzedano z prawami autorskimi" ( w aktach pismo WOŚP które temu przeczy) stwierdziła też, ze było ,,wiele obrazów z pociągiem do nieba" taaaa tak zeznawali chórkiem swiadkowie Archicom ale widziało je tyle osób co...wystawe na Alasce  o której zeznawano.

 mimo wyroku karnego ani Andrzej Jarodzki ani Archicom nie poczuwają się do sprostowania autorstwa/pousuwania z internetu zdjęć z ,,wernisaży" obrazów ,,wielkiego artysty" lub samego ,,jego" malarstwa. pikanterii dodaje stronka ,,wielkiego artysty"  który ,,podrózuje po lodowcach Alaski"  (zdjęcia z różnych lat i portali z ,,wklejonym" ,,artystą" w tych samych butach i spodniach zmieniajacym czapki i kurtki...jakby jedną sesją) w dziale ,,grafika' masa starych rysunków ...z pociagami( zmiana oznaczenia dzieła to też fałszerstwo tym bardziej ze się je ,,uwierzytelnia" zeznaniami) , a w portfolio mnóstwo wystaw  (na starszej stronie Jarodzkiego znacznie skromniej a i tych wystaw trudno szukać na stronach galerii w których się niby odbywały) . SZKIC MALARSKI ,,POCIAG DO NIEBA" Z 1997 NA STAREJ STRONIE, w zeznaniach i na nowej już 1994  (zmiana oznaczenia dzieła to fałszerstwo)

mistyfikacja. w pozwie o uszczerbek na dobrym imieniu Archicomu wyraźny POWÓD jakoby ,,bano się ze pani Stachura nasili działania' w zw z promocją ,,Pociagu do Nieba" i wymienione: wystawa na której prezentowano obrazy z wyroku karnego oraz strona na której zdjecia z innej wystawy obrazów z wyroku

październik 2011 Archicom informuje fałszywie sąd o ,,niewykonaniu przeze mnie orzeczenia sądu o usunięciu czasowym fragmentów", potem w 2013 powtarza. PO CO? żeby mnie obsmarowywać pismami z pieczatką Sądu czy by zaprzeczać tresci orzeczenia? ile razy jeszce cos takiego zostanie wysłane zaświadczając nieprawdę? JEST RÓŻNICA MIĘDZY ŻĄDANIEM A POSTANOWIENIEM SĄDU WIEKSZOSC ŻĄDAŃ BEZZASADNYCH ODRZUCAJĄCYM

to pismo powstało w dniu gdy przesłuchiwała mnie w Prokuraturze pani Staroń która słyszeć nie chciała o poprzednim fałszywie zaświadczajacym o ,,niewykonywaniu postanowień sądu"

  ,,artysta" nie poczuwa się by oddać zasądzone koszty sądowe w przegranej sprawie karnej

czy jesli sĄd ' każe mi opłacić koszty sadowe,każe mi płacić  takze za TE PISMA?

art 212 ,,o uszczerbek na dobrym imieniu" jest niezły do potwierdzania fikcji orzeczeniem sądu/ przeprosinami pozwanego. dlaczego? BO TO JA MUSZE UDOWODNIĆ ŻE NIEPRADZIWE SĄ JAKIEŚ STWIERDZENIA CZY ZARZUTY. w momencie gdy Urzad Miasta odmawia nawet udostępniania dotyczacych Rzeźby dokumentów, a ze mnie robi się siła plotki i marketingiem szeptanym kompletna wariatkę JAK MAM COKOLWIEK ZWERYFIKOWAĆ?

17:20, radkamarcin
Link
poniedziałek, 28 lipca 2014

SĄD OKRĘGOWY WYDAŁ WYROK UZNAJACY ANDRZEJA JARODZKIEGO WINNYM Z ART 115.1 Z USTAWY O PRAWACH AUTORSKICH, ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA.

tu zdjęcia obrazów które wg Archicom ,,zostały sprzedane" znajdują się w obiegu rynku sztuki do dziś, ale JAKO AUTORSTWA ANDRZEJA JARODZKIEGO, mimo wyroku.

zdjęcia wykonane na etapie autorstwa Stachura, Wieczorkiewicz ( z wyjątkiem obrazu z WOŚP i ,, góra z misiem" gdzie ,,wielki artysta" zaingerował) ujęte w wyroku mają już nadmalówki, licznie sa też reprodukowane jako ,,autorstwa Andrzeja Jarodzkiego"

waniliowacd.blox.pl/html

Sąd przejrzal dokładnie dokumenty i w uzasadnieniu nie powstało poświadczenie nieprawdy o fikcyjnych umowach moim fikcyjnym udziale w ,,pociagu do nieba" o co uparcie walczył oskarzony i prezes Kazimierz Śródka w zeznaniach i składanych ,,dowodach" JUŻ SĄD REJONOWY KARNY UZNAŁ ZA NIEWIARYGODNE ZEZNANIA PREZESA ARCHICOM KTÓRY POWINIEN WIEDZIEĆ JAKIE UMOWY PODPISUJE.

JARODZKI TWIERDZI, ZE WIELOKROTNIE UŻYWAŁ ,,CZELADNIKÓW" DO ,,PODMALÓWEK" HM.. paroletnie ,,ostrzeganie przede mną" i przykładna kara-stworzenie mi nowej tożsamości niech będzie więc przestrogą, by nie naruszać dobrego imienia fałszerza i chwalacego się nim developera. wyrok nie zmienił nic zaraz po nim Prezes Śródka i Malarz pobiegli do gazety wrocławskiej i powstał artykuł pt ,,artysta plagiatorem czy ofiarą pieniacza" pieniacz to oczytwiscie ja....bo sąd zgodził się z moim oskarzeniem. sąd więc to...też pieniacz. artykuł ilustruje jeden z obrazów z wyroku na jego tle zadowolony ,,wielki szanowany artysta" prezes przeczy tresci dokumentów ktore sam podpisywał malarz żali sie , ze sąd posłuchał biegłego, zamiast zrobić ,,eksperyment gdzie przed sadem ja i malarz mielibyśmy namalować obraz". BIEDNY WIELKI ARTYSTA SAD NIE POZWOLIŁ MU ZROBIĆ CYRKU Z SALI SADOWEJ. ale to nie blog o etyce mediów i nazywaniu ,,artystą" faceta z wyrokiem karnym za ,,swoje " obrazy. zaraz...przeciez on o eksperymencie sadowi nie wspomnial a taki...przeprowadzał sąd z biegłymi przy procesie STEINA to on chce być jak najwięksi fałszerze w tym artykule?

w czerwcu ,,artysta szanowany" lansił się oddajac votum Papiezowi z okazji beatyfikacji  hm Porczyński ? tez Papież..czy on nawet lans musi plagiatować?)

j,,liczne wystawy, min na Alasce", liczne zaszczyty, artykuły o ,,najwiekszej rzeźbie w Polsce" oraz okreslanie go znanym i uznanym w mediach . marketingiem ( świadkowie!) zajmowały się pani Król i Udała ( takze fundacja Open Mind która w 2013 roku w portfolio wskazując na ,,Pociag do Nieba" uzyskała dotację od MSW- media szeroko komentowały wybór= odrzucenie prosby o dotację wydawnictw polonijnych i wybór wiceministra Ciska)

Archicom stworzył ją a następnie ,,spełniał warunki w zamówieniu publicznym" (tą znana  ponad 100 artykułów reklamy sztuki jak proszku do prania z naduzywaniem słowa ,,naj"), ujmuje swój ,,sukces" przy wszystkich okazjach  jak ,, malarstwo artysty w loftach" , ,, rewitalizacja Piekarni garnizonowej" czy ,, wystawa ojca prezesa w Niujorku",jako ,,uznany w swiecie kultury" developer prezentuje w Europejskiej Stolicy Kultury 2016 się w ,,Nowych Żernikach" które maja być powtórka awangardy sprzed 80 lat ( WUWA2)

PORCZYŃSKI PODAROWAŁ WARSZAWIE KOLEKCJĘ DZIEŁ SAKRALNYCH  DUZEJ WARTOSCI. w patronat wmanipulował...Jana Pawła II, po czym, gdy historycy sztuki z niedowierzaniem patrzyli na autorstwo dzieł STRASZYŁ AUTORYTETEM PATRONA.... gdy w końcu zarzadano potwierdzenia autorstwa dzieł WMANIPULOWANY PATRON NIE MIAL ZNACZENIA, NIE BRONIONO SIE ,,OBRONA DOBREGO IMIENIA PATRONA" a skandalu nie odpuszcały media. O DOBRYM IMIENIU DARUJACEGO KOLEKCJĘ NIKT NIE PISNĄŁ, choć wczesniej podobnie: odmawiał udostepnienia obrazów do badań, zasłaniał się autorytetami wmanipulowanymi i nękał mających watpliwości historyków sztuki.

Archicom - prezes swiadomie zamawia obrazy po czym wystawia pociotka jako autora promuje, wmanipulowuje autorytety. PO TYM JAK WSZCZETO POSTEPOWANIE KARNE PODAJE MNIE DO SADU Z ART 212 ŻADAJĄC GIGANTYCZNEJ SUMY ZA USZCZERBEK NA DOBRYM IMIENIU wielokrotrnie zaswiadczajac falszywie o wielu ,,moich skargach" sąd uznaje po czesci zabezpieczenie czasowe, jednak powód wielokrotnie zaswiadcza fałszywie o ,,niewykonywaniu przeze mnie orzeczenia"( takie pisma składa w sądzie!)

Art For Public to Czeszka i Włoszka które zaszczyciły Wrocław wystawą ,,Arcydzieła Brueghlów " ( z prywatnych kolekcji nazywanych w katalogu oryginałami ), a teraz prezentują ,,Tauromachię" skandal już wybuchł bo to droga wystawa a na niej odbitki małej wartości lub wręcz REPRODUKCJE  inaczej informowała reklama wystawy z biletem za 40 zł). przed paniami wprowadzającymi wątpliwego autorstwa dzieła na rynek sztuki ostrzegają Rosyjscy Historycy Sztuki, Czeskie Stowarzyszenie Historyków Sztuki... na wystawę o Moldiglianiem Włosi zaprosili policję która wyniosła falsyfikaty. te panie w ramach ESK Wrocław 2016

,,uprzejme ostrzeganie przede mna" tworzy mi tożsamosc kompletnej wariatki. wbrew pozwowi ostrzegano osoby i instytucje, które nie były patronami...ale np mogły być zainteresowane prawami autorskimi czy nazwiskami osób biorących udział w powstawaniu i marketingu rzeźby

12 MAJA ODBYŁO SIĘ PRZESLUCHANIE STRON. Dorota Jarodzka Śródka jako prezes zarządu zeznawała, ze jest to firma uznana/szanowana ze ona jest doswiadczonym konserwatorem zabytków architektem itp. jej subiektywna opinia.

skupiła się poswiadczeniu przeze mnie nieprawdy o udziale firmy w jakimś zamówieniu , choć np Stanisławska twierdziła ze firma brała w nim udział. na tym , ze ARCHICOM NIE MA REALIZACJI W PARKU BIZNESU

OCZYWISCIE ZASŁANIANIE SIĘ AUTORYTETAMI, SPONSORAMI KTÓRYCH NIE UDAŁO SIE POZYSKAĆ  ( co przeczy pismom np pani Urbanowicz czy pana Fokczyńskiego z UM Wrocław jakoby Archicom mial fundować ,,rzeźbę" wiec nie mozna mnie oskarżac o utratę sponsorów których nie było nawet w planach) bez podania nazw

obrażając Archicom obrazam patronów. aha i ,, znajomośc branzy kultury, doświadczenie i uznanie czlonków firmy w tej branzy"

poszerzono pozew o to że ,,umiesciłam 2 kolejne blogi" megakpina: ktos ukradł treść i gdy blog był bezprawnie zablokowany( na postawie pism archicomu o ,,niewykonywaniu przeze mnie postanowień sadu") umieścił na internecie w 2011. gdy wspomniałam że żądam biegłego informatyka by okreslił kto umiescił blogi na internecie... zarzut anulowano ( blox.pl na moja prośbę usunął, czy archicom nie mógł tego zrobić? stracono by pretekst dla kolejnych oskarzeń? i KTO UMIESCIŁ KLONY BLOGA NA INTERNECIE?)

PANI PREZES TWIERDZIŁA, ZE ,,OSWIADCZENIE" KTÓRYM ,,MUSIANO PRZEDE MNA OSTRZEGAĆ" W RAMACH ,,HARMONOGRAMU" W ZW Z MOIM ,,UDZIALEM W POCIAGU DO NIEBA UMOWAMI NA PODMALÓWKI I UZURPOWANIEM SOBIE PRAWA DO KONCEPCJI RZEŹBY" TO....SKRÓTY MYSLOWE! WYROK KARNY BYŁ ,,NIEZWIĄZANY ZE SPRAWĄ"

NA KONIEC POKAZAŁA ZDJECIE KALENDARZA Z UZYTYM ZDJECIEM OBRAZKA ODDANEGO NA WIELKA ORKIESTRĘ ŚWIATECZNEJ POMOCY ,, POCIAG DO NIEBA ZE ŚWIATEŁKIEM"tego z wyroku karnego na Andrzeja Jarodzkiego i stwierdziła, ze ,,uzyto niezupełnie całego zdjęcia obrazu, poza tym przerobiono zdjecie dodajac jakies elementy" czyli przyznając że Archicom naruszył art 115.2 ustawy o Prawach Autorskich i Pokrewnych  w ,,oświadczeniach art 115.1)

to tyle. na temat prezesa zarządu firmy ,,szanowanej w branzy kultury, mecenasa sztuki"

sąd zapytał mnie czy nie użyłam zbyt ostrych okresleń do oceny. odpowiedziałm zgodnie z sumieniem i wiedzą że o takich działaniach pisze się książki ( tu tytuły o fałszerzach) i znając przykłady subiektywnie stwierdziłam, ze okreslenia są...delikatne. oskarżam developera o unikanie podatków? tak bo z 3 wersji US powołuję się na 2 spójne, odrzucając tę sprzeczną oparta na wybranych dokumentach, nie komplecie...

czy to norma? NA RYNU SZTUKI ABSOLUTNIE NIE. ale we Wroclawiu...

Waldematr Fydrych wygrał proces o zawłaszcenie praw do Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy prze Gminę Wrocław. Prokuratura odmówiła wszczecia dochodzenia o fałszywe zenania przeciw dokumentow przeciw szefowi Biura do Spraw Promocji Miasta Romaszkanowi.

Marcin Drews na ,,wykopie" publikuje korespondencję z owym biurem i organizatorem ESK dotyczacą ..autorstwa ,,gry miejskiej reklamujacej Wrocław". swojego autorstwa, które...pominięto.

Bartosz Michał Hoppe- Sadowski został okradziony z 20 obrazów na terenie ASP, jednak asystent zeznał wbrew dokumentom, ze ,, nie mógł ich wniesć na teren uczelni bo nie był studentem" Prokuratura nie zajeła sie fałszywymi zeznaniami wbrew dokumentom, umorzono

Prokuratura odmówiła też ( nie mnie) wszczecia dochodzenia w zw z pociagiem do nieba mimo 2 sprzecznych opinii rzeczoznawców  jedna przekazana konserwatorowi wojewódzkiemu przez Archicom

Zbigniew Rybczyński walczy obecnie o dobre imie z byłym Ministrem Kultury: na jego nazwisko i autorytet budowano CeTa, pozyskiwano na jego program dotacje unijne. gdy wykrył malwersacje finansowe został zwolniony, a CeTę prowadzi inna osoba, bez doświadczenia w wizualizacjach komputerowych , bez autorytetu W TEJ BRANZY  ale...lokalnie szanowana

Prokuratura kilka lat nie odnosiła się do zawiadomienia o kradziezy Praw Autorskich, poświadczaniu dokumentów niezgodnie z ich treścią etc. prezesa Archicomu i samej firmy. pozew zgodnie z treścią art 119.1 kk nosi wyraźne znamiona zakazywania tkzw kontroli nad dziełem/autorstwem

czy Prokuratura Wrocławska pełni we Wrocławiu rolę papieża z kolekcji Porczyńskiego?

nie, pod parasolem ochronnym PATRONÓW O NIEPODWAZALNYM AUTORYTECIE znajdują się podobne mniej lub bardziej niejasne punkty lansu . tym parasolem jest Europejska Stolica Kultury. tylko ten tytuł, jak i zatwierdzająca go Komisja Europejska NIE MOŻE BYĆ WYKORZYSTYWANA DO WYMUSZANIA SZACUNKU CZY ZAŚWIADCZANIA O MARCE znajdujących się pod parasolem niescisłości. bo marką jest ESK , jest wygrana aplikacja I BĘDZIE BYĆ MOŻE dopiero w przyszłości UZNANIE ZA ZORGANIZOWANIE ESK.

miasto Wrocław pospieszyło się, za ponad 6 milionów zł,otych ( oswiadczono, ze pieniadze z nagrody z ESK na to zostana przeznaczone) kupiło zdjęcia Marilyn Monroe na aukcji ( by zrobić jej ,,muzeum" we Wrocławiu) z prawami do zdjęć, ale nie wizerunku samej gwiazdy....

ile jest takich spraw? zapewne nikt się nigdy nie dowie, nikt nie będzie walczył o swoje prawa... nie polecam.

czy definicja ,,dobre imię" zawiera wyłącznie elementy marki pozwalajacej na działania w danej branży danej firmy/osoby? a jeśli ta marka/osoba łamie normy to czy uszczerbek na jej imieniu jest uszczerbkiem dokonanym przez osobę demaskującą czy samą markę/osobę?

czy szacunek można sobie zamówić w firmie marketingowej? albo w sądzie składając pozew a potem żądając w innym wydziale zastepstwa wykonania WYKONANEGO orzeczenia nie przytaczając jednak jego treści?

23:26, radkamarcin
Link
sobota, 03 maja 2014

 

Andrzej Jarodzki Fałszerstwo Wyrok Sądu Karnego kradzież praw autorskich

Zapadł prawomocny wyrok karny na Andrzeja Jarodzkiego. wg Ustawy o Prawach Autorskich i Pokrewnych, dokumentów skarbowych, pizma z WOŚP jest winien zarówno kradzieży praw autorskich zbywalnych, jak i niezbywalnych, więcej- jego ,,autorstwo" jest bezprawne  art 49.2 art 22 Ustawy i Pit) Sąd w ciągu kilku lat nie odwołał się do Ustawy o Prawach Autorskicj w końcu wbrew umowom nazwał Andrzeja Jarodzkiego ,,współautorem" cóż jest fałszerzem w pełnym tego słowa znaczeniu, definicję przedstawił również biegły sądowy.

więc Andrzej Jarodzki z definicji jest fałszerzem, pokazywał wystawiał publikował, jak twierdzi sprzedawał obrazy innych autorów bez ich zgody jako swoje ,dołączył do Van Meegerena i Steina, jednak nadał dumnie wystawia publicznie i w witrynie internetowej ,,swoje obrazy"

w ciągu tygodnia zapadły jeszcze dwa wyroki  (cywilne) w związku z naruszeniem praw autorskich we Wrocławiu:

Waldemar Major Fydrych udowodnił przed sądem , że Wrocław bezprawnie używa krasnoludka z kwiatkiem - symbolu Pomarańczowej Alternatywy w promocji miasta  ta sprawa była naprawdę głośna, miasto finansowało nawet ,,sztukę poniżającą POMARAŃCZYK"  symbol, jak i ruch Pomarańczowa Alternatywa znany, wg władz Wrocławia jak znany można sobie z niego korzystac... wg sądu nie.

,,Ponton" Jankowski, także związany z Pomarańczową Alternatywą wygrał sprawe z Allegro które bezprawnie korzystając z jego wzoru krasnoludka, wyprodukowało stojaki rowerowe i porozstawiało po mieście.

dlaczego wspominam? OBRAZ KTÓREGO PRAWA AUTORSKIE UKRADŁ JARODZKI ,,POCIĄG DO NIEBA ZE ŚWIATEŁKUEM" BYŁ OBRAZEM STWORZONYM WYŁĄCZNIE NA WOŚP i oddany na aukcję, nawet on sam zeznał, ze nie miał związku z ,,rzeżbą miejską" malarza która przy udziale i współfinansowaniu władz miejskich stanęla we Wrocławiu... a jako taki i ,,swój" fałszerz wykorzystywał zdjęcie obrazu!

gdyby nie to pewnie nie skończyłoby się sadem cywilnym. reszta...kilkanaśbcie duzych obrazów miało ,,udawadniac ze ma czeladników" ot...wrocławski lans bez poszanowania prawa.

PREZES ARCHICOMU NIE ZOSTAŁ NIGDY POSTAWIONY W STAN OSKARZENIA. czekam więc, aż przestanie fałszować treść umów ( raz w prokuraturze, dwukrotnie w sądach a na koniec po wyroku ośmiesza się w gazecie) lub na wznowienie sprawy karnej z art 270kk ( falszerstwo intelektualne, fałszowanie dokumentów) Prokuratura Wrocławska unikała wszczecia uniemożliwiła innej prokuraturze, zagubił ponowne zawiadomienie, w końcu uzyskała Postanowienie Sądu że dotyczyło czego i kogo innego, ale wygrana w sądzie karnym to także wygrana z Prokuraturą, może ktoś się temu przyjrzy?...

czy Andrzej Jarodzki miał prawo twierdzić że jest autorem idei? otóż nie. miał prawo dokonywać zmian na czyiś obrazach, sprzedanych bez możliwości zmian innej osobie? nie. czy meil dotyczący czyszcenia ram okiennych i zeznania prezesa przeczące umowom które podpisał jest dowodem? umowy do niego nie nawiązują, w aktach też 2 meil...o tym kto te ramy czyścił. co ciekawsze pismo o fałszywych zeznaniach  (fałszowaniu treści dokumentów) zagoinęło a Prokuratura oddała moje pismo o przewlekłości we wszczeciu postępowania. Ten sam sąd w powtarzającym się składzie stwierdził, jakobym ,,bezzasadnie skarzyła sie na przewlekłość we wszczeciu umorzonej w 2011 dochodzeniu" TYM DOCHODZENIU SKUTECZNIE ZASKARŻONYM SUBSYDIARNYM AKTEM OSKARŻENIA. pismo wyraźnie ukrywało treść, do której odnosiło się zażalenie... dot fałszywych zeznań  poświadczania fałszywych w treści dokumentów przez inną osobe) oraz postępowania wrocławskiego Urzedu Skarbowego, opierajacego się uparcie na niepełnej dokumentacji ( o czym świadczą liczne pisma wychodzące) dlaczego to takie ważne? BO TO ISTOTNA CZESC OBRONY OSKARZONEGO. uzasadnienie czytał Sędzia Delegowany z Sądu Wojskowego, SWSO Wylegalski. hm... czekam niecierpliwie, ponieważ PODPISAŁAM KILKA LAT TEMU TYLKO UMOWY NA OBRAZY, A MOJE DANE OSOBOWE WYZYSKUJE SIE DO ZASŁANIANIA PRAC INNYCH OSÓB.

tymczasem Prokuratura Generalna jeszcze nie wyznaczyła Prokuratury, która miałaby zbadać, dlaczego wro prokuratury bezprawnie wiele razy ,,w wyniku mojej skargi" prowadziły  dochodzenia dot DOCHODZENIA Z KTÓREGO WYNIKA TA SPRAWA.co ja mogę? no cóż w myśl kilkuletniego uwierzytelniania falszywych w tresci wydarzen i wyzyskiwania w sadzie mojego nazwiska w celu uzyskania takiego uzasadnienia/ wyroku

SSOKropiewicka SWSO Wylegalski

21:11, radkamarcin
Link
piątek, 18 kwietnia 2014

 

WCZORAJ ZAPADŁ WYROK KTÓRY UZNAJE ANDRZEJA JARODZKIEGO ZA WINNEGO KRADZIEZY PRAW AUTORSKICH, WYROK UMORZONO WARUNKOWO BO BYŁ NIEKARANY-wyjściowa cena obrazów do których ukradł zbywalne i niezbywalne prawa autorskie to ponad 25 tysięcy złotych, no ale...był niekarany

 prezes złożył mojego meila i zeznał ze niewazne co podpisywaliśmy ważne że on myślał że podpisujemy umowy na podmalówki ( te wyrzucił do kosza swoja wersje, potem nie zapłacił podatku, potem sie okzało, ze w DUS nie mają RACHUNKÓW moja skarbówka uznała ze popełnił przestepstwo skarbowe ale.... Prokuratura Wrocław Stare Miasto zawiadomienie ukryła a Sądowi-temu sadowi wysłała pismo że ja ,,bezzasadnie żale sie na... dochodzenie umorzone przeciw Andrzejowi Jarodzkiemu i kradziezy praw autorskich"

 Obrazy powstały na umowy o dzieło na obrazy z prezesem Archicom w imieniu firmy

AHA ZAPOMNIAŁABYM. 20 MAJA PRZED PODPISANIEM TYCH UMÓW ( WSZYSTKIE TREŚCI JAK POWYŻEJ)  PYTAŁ O MOZLIWOŚĆ RÓZNYCH INNYCH. odpisałam grzecznego meila, ze owszem moglibyśmy wykonac podmalówki, ze to praca techniczna, wiec przeliczmy na godziny  (czytaj jednokolorowe podkłady) no i kolejne 3 miesiące po trochu  proponowane ceny, bez daty brez umów w luźnym meilu inne niż na umowach na obrazy z tych miesiecy!) W TYM SAMYM MEILU WSPOMNIAŁAM ŻE JARODZKI ZNALAZŁ RAMY STARYCH OKIEN I CZY PREZES ( MA FIRME TAKĄ ) MOGŁBY UZYCZYC NARZEDZI TECHNICZZNYCH...DO REMONTU  ( w aktach wysłany niedługo później tak samo mój meil, kontynuacja, z wyliczeniem materiałów gdzie Lech Tumkiewicz prosi mnie o przekazanie grzecznościowo w zw z pracą, która wykonał

  ANEKS NIE MOŻE antycypowac POZA TYM W UMOWACH ZAZNACZYLIŚMY WYRAŹNIE, ZE WSZELKIE ZMIANY.....ALE:

UMOWY:

PKT 1:DZIEŁO W POSTACI OBRAZÓW AKRYLOWYCH- ZAMÓWIENIE SPEŁNIA NORMY ZAMKNIETEGO UTWORU  WG uSTAWY ART 49.2 NIKT NIE MA PRAWA CZYNIĆ ZMIAN W GOTOWYM UTWORZE) jest nieokreślarnym w trybie godzinowym dziełem, wg Ustawy.

3. Zamawiajacy odnajął nam prawcownię na ul Wrońskiegho. Jedynie Jarodzki zeznał ze TO BYŁA JEGO PRACOWNIA PRZYZNANA OD MIASTA  więc....nie miał prawa jej udostepniac kto inny . a teraz sąd w uzasadnieniu ustnym  WYKONYWALI OBRAZY W PRACOWNI ARTYSTY a SKAD MIELISMY WIEDZIEĆ, ZE ŻE TO CUDZA PRACOWNIA?

mam pytanie: jak portrecista w tłumie ludzi maluje na rynku obraz i przygląda sie kilkunastu gapiów, znaczy, ze każdy z nich jest współautorem? argument dla sądu okregowego. 2 pytanie: gdy malowałam coś w Piwnicy Świdnickiej i inwestor miał uwagi o drobne zmiany to on był współautorem? czy jak malowałam coś w Muzeum Pana Tadeusza i dyrektor Ossolineum zaglądał, zgłaszał uwagi to był współautorem? dalej, czy ksiądz proboszcz- tez inwestor podczas konserwacji kościoła zgłaszał swoje uwagi też był współautorem? przecież PRACE BYŁY WYKONYWANE U NICH, A ONI, JAKO ZAMAWIAJACY BYLI BLIŻEJ ZAMÓWIENIA NIŻ MALARZ JARODZKI.

4. netto  w późniejszych przelewach także podatek po stronie zamawiającego: wg ordynacji podatkowej...

podwyższone koszty przychodu ( 50% jak w umowie) obowiązują wyłacznie wtedy, gdy przedmiotem umowy jest utwór ( obraz spełnia warunek zamknietego utworu) Ustawa i PiT odwołuje sie bezpośrednio do Ustawy o Prawach Autorskich i Pokrewnych ( art 22 pkt 3) takze do pkt.49.2 nie pozwalającego w gotowym utworze czynić zmian.

wg prawa zamawiąjacy odpowiada, także z odpowiedzialności karnej Ustawy, jeśli ustalenia złamał

wg Sądu wystarczy że przedstawił meil ? meil jest bardzo ironiczny, podmalówki zaproponowaliśmy w baaaaardzo wysokich cenach, moze nawet wyzszych niz obrazy. NIGDY NIE PODPISALIŚMY ZWIĄZANYCH Z NIM UMÓW, wydawalo sie to luźna propozycją, zreszta było ich więcej- np ,,małe obrazy w tramkach na prezenty"

 

8. wszelkie zmiany co do treści umowy, jej uzupełnienia wymagają formy pisemnej w postaci aneksu, potwierdzonego przez umawiające się strony, pod rygorem nieważności niniejszej umowy

11. przytoczona ustawa i prawa autorskie (bez aneksu z wymienieniem pól eksploatacji, w ramach przytoczonej Ustawy, nie przekazałam nawet ZBYWALNYCH praw autorskich)

12. umowa w 2 egzemplarzach ... czyli Prezes mógł przeczyć jej treści, mając jeden z nich?

okazało się, ze jesli ktoś nawet podpisze umowy, podatek nie zostanie zapłacony ale umowy uprawomocnione przez Urzad Skarbowy ( Oświecim, właściwy) na co dokument znajduje się w sądzie...

20 MAJA 2008 meil KTÓRY nie mógłby być antycypującym aneksem NIKT O PODMALÓWKACH NIE WSPOMINA W PIŚMIE ( W ZEZNANIACH O ,,OSWIADCZENIACH" I ,,POZWIE O DOBRE IMIE" ARCHICOM PRZECZY UMOWOM..

 znam ustawe o prawach autorskich i pokrewnych, która cytowały podpisane przeze mnie umowy.mam nadzieje ze pan prezes odpowie za fałszywe zeznania i swój wieloletni ,,stalking" przy pomocy firmy wynajętej do poświadczania nieprawdy z moim nazwiskiem , opisem fikcyjnych umów oraz mojego fikcyjnego udziału w Pociągu do Nieba. to jest wyłącznie jego ,,sukces" ja wiedziałam jakim ,,zachwytem" to się skończy jak tylko przedstawiono mi ,,wizję artystyczną nabicia Kriegsloka na pal"

12 maja mam odpowiadac za ,,uszczerbek na dobrym imieniu" znaczy w większosci ZAPRZECZAC TYM UMOWOM

obrazy nie były dziełami skończonymi, bo przedstawiona umowa i kilkanascie jej podobnych nie jest dla sadu dowodem. mimo, ze nawet oskarzony wyraznie zeznał ze wskazane obrazy były przedmiotem umów...po czym podał ich fikcyjna treść ( prokuratura NIE WSZCZYNAŁA I NIE UMARZAŁA POSTĘPOWANIA PRZECIWKO PODPISANEMU NA UMOWACH, WIEC SĄD NIE MÓGŁ GO POSTAWIĆ W STAN OSKARŻENIA)

najwazniejsze: biegły stwierdził, ze nawet jesliby zamawiający dał zdjecia komuś i poprosil o obraz w wybranym stylu, nie ma prawa nazywac sie autorem....

jesliby poprosil o obraz w konwencji Picassa nawet Picasso w gotowym  sprzedanym- dowod umowy i przelewy ) nie ma prawa czynic zmian

HITORIA SZTUKI NAZYWA TO FALSZERSTWEM

polecam firmę archicom która promuje autora idei . prezes ma taką moc ze moze podpisywac umowy potem im przeczyć a sąd/prokuratura uzna wyłacznie jego zeznania nie jego podpis. PRZYNAJMNIEJ TAK SĄDZI...

 

 

4.

więc TEN NIEPOTWIERDZONY NOTARIALNIE MEIL

 poniżej żartobliwy meil ujmujacy takze prace przy remoncie okien złozony jako ,,antycypujacy aneks do podpisanych umów niepodpisany, wczesniejszy bez podpisu niepotwierdzony ale wazniejszy od samych sfinalizowanych rachunkiem umów " prezes zeznał takze ze ,,ja czysciłam ramy okienne"

czy ten meil jest o mojej pracy?

 Meil o nigdy nie podpisanych umowach z maja sprzed podpisania umów o zupełnie innej treści i z nim niezwiązanych KTÓRY SĄD UZNAŁ ZA ... ANTYCYPUJĄCY ANEKS ZMIENIAJACY TRESC UMÓW złozył w aktach Kazimierz Śródka

 ten meil niezwiązany z umowami, wczesniejszy od nich, niepodpisany, niepotwierdzoony ma być dla sadu wystarczajacym dowodem, ze umowy podpisane później ( notarialnie potwierdzone kopie w aktach treść powyżej, wymienione w notarialnie potwierdzonym pokontrolnym protokole z US-okazano oryginały) SĄ NIEWAŻNE BO MEIL

meil który podaje grzecznosciowo wykonawce prac przedstawionych we wczesniejszym meilu dowód w aktach sądu

 jest  meil MSPHOTO w aktach filmy i stronka autorstwa tej firmy. firma Moniki Stanisławskiej, ona też jezdziła z Jarodzkim po skansenach. meil oczywiscie z obrazem który kilka tygodni wczesniej  mój i kolegi, gotowy , na umowy, kupił prezes w imieniu firmy  za ustawą podatkową i treścią umowy) prace tej pani nazywa się ,,moimi" uparcie, próbujac to uzyskać choćby w uzasadnieniu. ONA JEŻDZIŁA Z JARODZKIM PO SKANSENACH...

meil publikuję tylko dlatego, ze w zeznaniach Kazimierz Śródki pojawia się ,,stachura jeździła po skansenach poszukiwała lokomotywy" natomiast w cywilnym Jarodzki zeznaje , ze jeździł z Moniką Stanisławską

a dlaczego? bo zbyt intensywnie sie zeznaje( uwierzytelnia) moj udzial fikcyjny

NIE UKRADZIONO MI PRAW AUTORSKICH. PO PROSTU NIGDY ICH NIE MIAŁAM. BO PODPISANE UMOWY ODNOSZACE SIE DO PRAWA MOGĄ MIEC JAKAKOLWIEK TREŚĆ, ZALEZNIE OD ZEZNAŃ STRONY KTÓRA USTALENIA ZŁAMAŁA ( z zeznań ,,szanolwanych i majacych osiagniecia w kulturze wrocławskiej)

Z AKT SADU MEIL MONI STANISŁAWSKIEJ ( JEJ FIRMA MSPHOTO W AKTACH SPRAWY

 

a tu biegły NIE STWIERDZIŁ ZE PRACOWALIŚMY JAKO CZELADNICY TYLKO OSTRO SKRYTYKOWAŁ ZEZNANIA JARODZKIEGO, KTÓRY PRZECZAC UMOWOM I NIE MAJAC Z NAMI ZADNEJ UMOWY ( BO OKAZANE NIE MOGŁY BYC ZMIENIONE USTNIE PRZESTAŁYBY OBOWIĄZYWAC GDYBYSMY PODPISALI ANEKSY ( przypominam aneksy nie antycypują)

opinia bieglego przytaczajaca zeznania Jarodzkiego, falszujące tresc umów jasno i wyraźnie

 

ciesze się, ze sie dowiedziałam, ze ustawa o prawach autorskich i prawo karne co do falszerstwa intelektualnego są nieważne, tyle lat tyle razy podpisywałam umowy o dzieło na utwory i tyle razy sie myliłam, ze jesli ja jestem autorem i mam na to papier i dokumentację moze sie okazać ze zamawiajacy zezna ze umowa jest niewazna bo... bo chodziło o moja prace dla kuzyna jego zony. i w ten sposób okaze sie ze byłam pracownikiem kogoś z kim zadna umowa mnie nie łączyła na podstawie wczesniejszego meila, ktory w umowie w zaden sposób nie jest przytoczony.ciesze sie ze dowiedziałam sie ze miałam szefa, ze ten ktoś mial prawo przemalowywac coś wiecej ze był współautorem. WIEM JUZ ZE PODPISYWANIE UMÓW NIE JEST WIĄŻĄCE.

skład sędziów: s. Dorota Kropiewicka, s. Agata Rogalska s. Piotr Wylegalski

w październiku ubiegłego roku powstało ,,Postanowienie" niby odnoszące się do umorzonego postępowania, z którego wynikała ta sprawa i spokojnie toczyła się w sądzie...

w postanowieniu w sprzecznosci z moim pismem sad , opierajac sie na fragmencie kserokopii mojego pisma doszedł do wnisosku, ze ,,bezzasadnie sie zale po 70 dniach od wysłania pisma prokuraturze okregowej" PROBLEM W TYM ZE 1743 NIGDY W OKREGOWEJ NIE BYŁOwe Wrocławskiej Prokuraturze  liczy sie co zeznaja osoby ,,powszechnie szanowane", nie jakie dokumenty mają tresc. czy Sąd ufa Prokuraturze, a ta gubi wstydzi się że zgubiła i w panice nie pamiętając co zgubiła pisze o innym dochodzeniu, uparcie?

WBREW POZOROM BARDZO MNIE TO CIESZY. POMIAJAC SPRAWE Z ART 212 KTORA MI ARCHICOM WYTOCZYL KAZDA NASTEPNA MUSI SIE TOCZYC W MALOPOLSCE...  i nit z tej ekipki nie jest w stanie zmienić własciwosci miejsca.

aha... jeszcze jedno, zapomnialam, gdy zlozylam zeznania okazalo sie ze musze koniecznie przyjechac do wroclawskiej prokuratury i zlozyc je ponownie uzupelnic. ciekawe czy tamte przetrwaly . cóż, jakby Prokuratura robiła ze mnie ,,wariatke w kółko skarżącą się bezzasadnie na umorzone dochodzenie" czy to stalking? nie ona to robiła tradycyjnie, na papierze i pocztą :D czy mobing Archicomu? nie! przeciez ja tam nie byłam zatrudniona!

odbieranie komuś wiarygodności i podważanie jego poczytalności, zeby uniknąć odpowiedzialności za fałszowanie treści dokumentów....

09:14, radkamarcin
Link
środa, 09 kwietnia 2014

dnia 16.04.2014 odbedzie si e rozprawa w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Wydział IV KARNY przeciwko ANDRZEJOWI JARODZKIEMU O KRADZIEŻ PRAW AUTORSKICH, sala nr 2 godz 12.00

sygnatura: IV Ka236/14

oskarzony posługuje się, nawet w dokumentach które złozył w sądzie, pseudonimem J Dillinger - sławny i pokazywany w mediach bandzior- gwiazdor amerykański dumny i znany z tego, ze kpił z prawa i lansował sie na tym,

Jarodzki poświadcza z uśmiechem fikcyjne dokumenty związane ze mną i ,,swoim ambitnym projektem" z którym nigdy nie byłam związana  żada ...uniewinnienia!

Sąd Rejonowy uznal że jego dotychczasowa niekaralność... no właśnie niekaralność. ilu ludzi przede mną przeżywało to samo piekło, aż ,,Dillinger" sponsorowany prze rodzinkę developerów wygrał przez zmęczenie przeciwnika?

wynikiem wyroku VK323/12 gdzie sąd uznał. ze Andrzej Jarodzki jest winny kradzieży praw autorskich, jednak określił ,,jego udział i jego ideę obrazów" , rykoszetem dodając że obraz na WOŚP został sprzedany z prawami autorskimi na aukcji oraz, że obrazy kupił Kazimierz Śródka, nie Archicom, na podstawie pisma z UKS opierającego się na piśmie...DUS to zaś oparte zostało na pozbawionej części załączników skardze Stachura/Wieczorkiewicz+stwierdzeniu Archicom, że nie figurujemy na liście płac ( nie sposób zaprzeczyć powołując się na pismo WOŚP wskazujące że sprzedaż na aukcjach odbywa się bez zbycia praw autorskich oraz piśmie z US opartym, na komlecie dokumentów, w tym rachunku, gdzie prezes zobowiązuje się zapłacić podatek i pobiera na jego konto zaliczkę)

 o kradzieży praw autorskich. wskazane obrazy były wykonywane przez 2 osoby, zazwyczaj jedna zajmowała się konstruowaniem kompozycji, kolorystyką i wykonywała czesc szczegółów, druga szczegółami , czasem zamieniały się miejscami i wykonywały kolejne elementy * np blichty czy sfumato.

te obrazy z ,,nadmalówkami mistrza" pod zmienionymi tutuami krążą po necie, wg Archicom Sp. zoo zostały sprzedane, wg Art Hotel 1 wisi w holu

wg art 121 kk Ustawy o Prawach Autorskich i Pokrewnych Sąd może zarządzić ich zniszczenie, choćby nie były własnością oskarżonego... tymczasem nie zarządzono nawet usunięcie fotokopii z internetu 

tu zdjęcia

http://waniliowacd.blox.pl/html

NIE TO JEST SEDNEM choć tylko na to pozwoliła Prokuratura

o co chodzi? nie o kradziez praw autorskich  (fałszerstwo spełniajace podrecznikowa definicję) tylko ukrycie, ze to fałszerstwo podszyte jest fałszowaniem treści dokumentów... nawet w pismach Prokuratury, wysyłanych daleko poza Wrocław.

Hm... umowy na obrazy jasno wskazują, ze od idei do werniksu miały 2 autorów i nie dają prawa do czynienia zmian w oryginale dzieła. umowy podpisał prezes Kazimierz Śródka (zapłacenie podatku połączyłoby je z firmą. która robiła ogólnopolską promocję jako mecenas artysty, wskazanie unikanie podatku, niemożliwośś z powodu postepowania US wejscia na rynek giełdowy Catalist...etc)

zeznania autorów obrazków odnoszą sie do okazanych umów i są zgodne z Ustawą o Prawach Autorskich i Pokrewnych, naomiast obrona ,,wielkiego artysty" polega w pełni na sprzecznym z Ustawą WARTOŚCIOWANIU

w obronie Malarz usiłuje uwierzytelniać swoją legendę.

Sąd Rejonowy oparł się na fragmencie zeznań wymieniając jakie szczegóły malowała Stachura, jakie Wieczorkiewicz i jakie ( nie uznając za przestepstwo ingerencji( Jarodzki. jako ,,jego ideę dzieł" uznał wyłącznie jego zenania, sprzeczne z okazanymi dokumentami, oparte po części na okazaniu ,,jego zdjęć" ....podczas gdy przedstawione wersje elektroniczne tych zdjęć nawet wskazują. ze też po prostu ukradł je z internetu ( z nich korzystali autorzy(...w aktach są nawet zdjęcia, ze znakami wodnymi autorów

a co z resztą? obraz ,,pociąg do nieba ze światełkiem" to kradzież praw współautorskich.... malarz jest tylko (tak twierdzi) twórcą pomysłu takiego pomnika, nie REWITALIZACJI IKONOGRAFII ZE ŚWIATEŁKIEM DO NIEBA.

NIGDY NIE ,MALOWAŁAM POD NADZOREM LUB WG WSKAZÓWEK TEGO PANA. pan ukradł mi tożsamość. a pomocą rodzinnej firmy w ramach marketingu robiąc ze mnie dyżurną szmate do wycierania swojego tkzw pozytywnego wizerunku.

RÓWNOLEGLE TOCZY SIE PROCES CYWILNY ZAINICJOWANY ZARAZ PO ZGŁOSZENIU PRZESTĘPSTW... proces mający udowodnić te fikcyjne dokumenty oraz mój fikcyjny udział w ..pociągu do nieba", zeznawały już osoby związane z projektem i czerpiące z ,,czyszcenia legendy moim nazwiskiem" korzyści....12 maja ostatnia roprawa w Sądzie Okręgowym, cywilnym. nie jestem oskarżona, jestem POZWANA, jak sie okazało głównymi oskarżenbiami w procesie są opisy ,,legendy" w s[przeczności z doikumentami, a powołane dokumenty 2 urzedów skarbowych ukazują przerażające różnice na temat tych samych umów...

Prokuratura ciężko pracowała prowadząc uparcie BEZPRAWNIE kolejne dochodzenia falszywie zaświadczające ,, z mojego zażalenia" na temat kradziezy praw autorskich i Andrzeja Jarodzkiego... podczas toku sprawy karnej. i te właśnie pisma mają zaświadczać o braku mojej wiarygodności czy poczytalności w sprawie karnej, na co nacisk kładzie ANDRZEJ J.

argumentami za uniewinnieniem, prócz tego. ze jest znanym artystą oraz opisów fikcyjnych konfliktów na fikcyjnych płaszczyznach, FIKCYJNEJ WSPÓŁPRACY O CHARAKTERZE FEUDALNYM

na wystawie ,,Andrzeja Jarodzkiego" przedstawiono obrazy....te na których cóś domalował były w ramach, powieszone jako ,,jego" ale nietknięte ..pędzlem mistrza" były bez ram BYŁY WIĘC PODMALÓWKAMI,plakat z ww wystawy zaświadcza fałszywie o feudalnej współpracy, więc jest to DOWÓD ze to były podmalówki, wg niego sąd nie ma prawa powtarzac w kwestii terminologii definicji powołanego biegłego ( który obalił całe długie tłumaczenia oskarzonego OBALAJĄCE TERMINOLOGIĘ HISTORII SZTUKI ORAZ USTAWE O PRAWACH AUTORSKICH, powinien sam zdefiniowa, oskarżony ( 5 lat ) działał wskutek silnych emocji

wreszcie uwaza sie za ojca idei i na ,,ojcostwie utworu" opiera swoje prawo...dalej w kółko falszywie świadcząc o współpracy i mojej zgodzie na nią ( co szeroko w ramach marketingu firma poświadczała dodatkowo razem z malarzyną wyzyskując moje nazwisko takze jako osoby która miała związek z ich rzeźbą przed Muzeum Współczesnym we WRocławiu, powstałą dopiero w 2010, z którą nic współnego miec nie chciałam)

aha no i jest wielki ma fikcyjną pracownie i na podstawie swojego fikcyjnego nadzoru i swojego fikcyjnegi szefowania mi ,,czeladnikowi" jak  sredniowieczny zaganiacz bydła ma prawo do tego. co to bydło namalowało. bydło nie zbywało sie praw autosrkich, bydło nie interesowało sie tym, ze malarz ma sie za wielkiego malarza ale nie przeszkadza to zaganiaczowi MIEC SIE ZA NOWEGO JEDYNEGO AUTORA OBRAZKÓW.

prokuratury wrocławskie strzegą  by nie wyszło, ze jednak może nie jestem wariatką i nie odwoływałam sie ,,w kółko do dochodzenia do którego nie mogłam sie odwoływac bo toczyła sie sprawa karna" tylko..... zgłaszałam ze poświadczano fałszywe w treści dokumenty przed sądem!

 ciekawe co na to Sąd Okręgowy?

przeciez nie może wyjsc ze ten pan nie był moim szefem, nie mógłby wtedy posługiwac sie moim portfolio ,,na szefa" jako swoim. nie mógłby ,,mnie wypożyczać" innym moim fikcyjnym szefom...

a wszystkie ( ponad 100 artykułów w ramach promocji ,,Pociągu do Nieba" kierowało na ,,wielkiego artyste" i jego dzieła na kolejnych stronkach) media mogłyby zaczac sie zastanawiac, czy przypadkiem nie promowały fałszerza i czy przypadkiem nie powinny tego sprostować  nie...na to ,,wielki artysta" nie może pozwolić,

 na koniec przypominam, że słowa ,,fałszerz" używam zgodnie z naukową definicją  w odniesieniu do dokumentów) potwierdzoną też w zeznaniach biegłego .

 

10:14, radkamarcin
Link
sobota, 22 lutego 2014

prokuratura wrocław śródmieście radca onichimowskiLEGALNE FAŁSZOWANIE PODPISÓW

CÓŻ... W GRUDNIU Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu odebrała Prokuraturze Wrocław Stare Miasto wszystkie pisma, które jej przesyłała ( wynikiem pisma z 22.10.2013 i pisma z 3.12.1013, to już na podstawie wyroku S27/13 oraz umorzenia 3Ds126/13, fałszywie odwołujacych się do ,,mojej skargi zw z !Ds1743/11" )

Prokurator Śródmiescia, Kaczmarek w 3Ds 6/14 przesłuchała mnie znowu, więc po raz nie wiem już który zeznałam , ze na podstawie nieistniejacej umowy o char ciagłym oraz perfidnie podrobionych kserem moich podpisów... zapadł wyrok komorniczy...na mnie i ze żądam powołania tych dokumentów, oryginałów, w razie okazania powołania grafologa ( nieopatrzenie wskazała w których aktach BYŁY oryginały zupełnie inne)

i co???

pani Kaczmarek wyprodukowała kolejne pismo o charakterze art 239kk  ukrywanie przestepstwa) nawet pochwaliła się, ze grzebała w aktach sprawy VK 323/12  (ciekawe czy apelacja albo złozone dokumenty w aktach nie zmieniły treści, to byłoby logiczne w świetle bredni, które złozył malarzyna, odnoszacych się do fikcji, nie do akt)

wg niej złozyłam doniesienie o przerobieniu dokumentów ( tego najwazniejszego zapomniała) ale NIE MIAŁY ZWIĄZKU ZE SPRAWA TO UMARZA.

więc bezkarnie, za błogosławieństwem prokuratury mozna podrabiac dokumenty, powyzej: zdjecie z akt, poswiadczone ,,moje" podpisy na 2 róznych umowach.' wg prawa panujacego na terenie RP i autorka takiego pozwu i radca odpowiadaja karnie ( ok 3 lat) a radca traci prawo do wykonywania zawodu ALE NIE WE WROCŁAWIU

poza tym wg pisma Prokuratury Okregowej Prokuratura Wrocław Śródmiescie dostała pismo o zaświadczeniu nieprawdy ,,dot 1Ds 1743/11) z Sądu Odwoławczego. TEGO DOT 2 czesc zeznań, no ale Prokuratura Prokuraturze, jak widać, oka nie wykole

ale to jeszce nic! pismo z 3.12.2013 wyraźnie prosiło Prokuratur ę apelacyjną, zeby pisma rejonowej w końcu przestały fałszywie nazywać pisma ,,dot 1743/11" poniewaz tam ZAPADŁ WYROK KARNY, DOCHODZENIE DOT WYŁĄCZNIE ANDRZEJA J. I KRADZIEZY PRAW AUTORSKICH.

odpisał mi Prokurator Rataj, po odebraniu pism przez Okregową, ze ,,juz nie będa się zajmowac dochodzeniem 1Ds 1743/11 bo zapadł wyrok a ja złożyłam Apelację' dzięki....miło....ten sam Prokurator zajmował sie tym dochodzeniem zamiast  art 233 kk przeciw prezesowi Archicom i z art 271 pracownikowi US... poswiadczajac tak w sadzie Odwoławczym, miło, ze napisał to, co 2 miesiace temu napisała prokuratura okregowa: nie bedzie się zajmować. tylko po co Śródmiescie grzebie w tej sprawie?

 

 

15:59, radkamarcin
Link
sobota, 07 grudnia 2013

5 grudnia, szantazem , ze ,,dochodzenia zostana umorzone" zostałam zmuszona do pojawienia się na komendzie we Wrocławiu... z nadzoru JUSTYNY PILARCZYK 

policjant nie miał żadnego ,,grubego pliku- zawiadomienia" o którego pokazaniu przez prokurator Pilarczyk zapewniał,pismo z Okregowej z 22 listopada zaznacza ze wszelkie zawiadomienia przekazano do Wrocław Śródmiescie, pisma w Odwoławczym, ze Stare Miasto NIE MA ŻADNYCH PISM, ba... nawet, ze zgubiło! znalazło? czy jak w sądzie odwoławczym ,,zgubilismy pismo pani Stachura ale wysyłamy kawałek kopii. ona tu pisze ze to nie dotyczy 1743/11 no ale zgubiliśmy czego dotyczy to psze wysokiego sądu rozpatrzyc w zw z tym dsem, ona tu pisze ale to nie jej podpis, to ksero, przeca oryginal zgubiliśmy, a kseru wierzyc nie warto"

zeznałam tyle, ILE Z PILARCZYK( bo tylko to nazwisko podano prócz ,,grubego pliku, który pokazała": zgubienie dokumentów ukrycie dokumentów ukrycie przestępstwa, zaświadczanie nieprawdy przed inna prokuraturą, art 270 to FAŁSZOWANIE DOKUMENTÓW ( ja zeznałam z art 271, 276kk) JAK WIDAĆ... NIE MUSIAŁAM NIC ZEZNAWAĆ, PROKURATURA POTRZEBOWAŁA WSZCZECIA DOCHODZENIA Z ART 270 

całe ,,zajście" bo nie było to bynajmniej przesłuchanie związane z jakimkolwiek zawiadomieniem, upubliczniam ,,fikcję literacką" byćmoże, jak ,, umorzone dochodzenie 1Ds 1743/11 z art 115.1 ustawy o Prawach autorskich", w czasie gdy skutecznie zaskarżone rozpatrywane było przez Sad Karny, znowu posłuży do uzyskania jakiegoś dokumentu, byćmoże zaprzeczać będzie,,,wyrokowi sprawy karnej lub... oskarży mnie o fałszowanie dokumentów? PROKURATURA WROCŁAW STARE MIASTO WSZCZĘŁA DOCHODZENIE Z ART 270KK WYŁĄCZNIE PRZECIWKO SOBIE SAMEJ

perpetum mobile, ciekawe, jak się sama ukaże.

14:41, radkamarcin
Link
wtorek, 03 grudnia 2013

zostałam zmuszona do upublicznienia tej kartki. to wyrok, karny, dla Andrzeja Jarodzkiego w sprawie VK 323/12 prowadzonej z subsydiarnego aktu oskarzenia Ds 3881/10 później 1Ds 1743/11

wyrok prawa autorskie andrzej jarodzki

od 2009 roku Archicom wyzyskuje moje nazwisko/zdjęcie do nazywania mnie LICZNYMI OSOBAMI BIORĄCYMI UDZIAŁ W ICH PROJEKCIE, PRACUJĄCYMI W MARKETINGU, PODPISUJACYMI FIKCYJNE UMOWY I PRACUJĄCYMI W FIKCYJNEJ PRACOWNI, UZURPUJĄCYMI SOBIE PRAWO DO ,,ICH" POMYSŁU ITP, ZGŁASZAJĄCYMI LICZNE PRETENSJE A NAWET SKARGI DO PROKURATURY.

ostrzegano przede mną na skalę ogólnopolską TWORZAC MI NOWĄ TOZSAMOŚĆ KOMPLETNEJ WARIATKI... doprowadzając do śmierci cywilnej... uprzejme ,,ostrzezenia" pojawiały się pokatnie, sprytnie, często przez ,,osoby dobrze poinformowane" ale zawsze powtarzały LEGENDE,  w ramach której ukradziono mi tożsamość i posługiwały się ,,wiarygodnymi dokumentami"

w 2010 roku dołączyła Prokuratura Wrocław Stare Miasto... i Prokurator Pilarczyk powstało...dochodzenie 1Ds 1743/11 które to z moim nazwiskiem informowało, jak wygodniej, o tym, jaka jestem niewiarygodna, ba niepoczytalna.

gdy sprawa ( z ukryciem winy prezesa i nie powstrzymaniem, a wrecz przeciwnie obrzucania mnie błotem)) trafiła do sadu karnego pomyslałam....uffff PRZYNAJMNIEJ NIE ZASWIADCZA O FIKCYJNTYCH DOKUMENTACH.

okazało się jednak ze Prokuratura nadal radosnie PRODUKUJE FIKCJE LITERACKA NIE ZAPOMINAJAC PRZYPOMINAC O UMORZENIU DOCHODZENIA I ,,MOIM" BEZZASADNYM ZALENIU SIE NA NIE. oczywiście jakims cudem okazywało się, ze te pisma sa powszechnie znane i robia ze mnie wariatkę, przed urzedami i przed ludźmi, ale i przed mediami....elastycznie zależnie od tematu w jakim wyzyskiwano moje nazwisko.

APOGEUM TO PANI PILARCZYK...PROWADZACA TAMTO DOCHODZENIE, a raczej kpine z Ustawy o Prawach Autorskich, ukrywająca wulgarnie zawiadomienie o poważniejszych przestepstwach do tego: uniemozliwiajaca zwrówcenie sie do US

po 2 latach nagle, gdy od wyroku można się odwołać Prokuratura Okregowa wytypowała Prokurature Wrocław Stare Miasto, te, która schowała gdzies pisma z cba zaswiadczajace o .... FABRYKOWANIU ULOTEK ZASWIADCZAJACYCH NIEPRAWDĘ w zw z tym dochodzeniem i pania Pilarczyk przeciez oraz... bezprawnym wpływaniem na min swiadków

ta wytypowała JUSTYNE PILARCZYK, by prokurator sama sie osądziła. niezłe!

mam wrazenie, ze we Wrocławiu komuś odbiło, Prokuratura działa jak dział czarnego PR uzywajac do tego pieczatek Rzeczypospolitej Polskiej, nęka, obsmarowuje, produkuje fikcyjne postanowienia przeczace WYROKOWI SPRAWY KARNEJ

PROKURATURA NIE MOZE SIE POGODZIĆ, NIE MOZE POZWOLIĆ NA TEN WYROK ...on przeczyłby pismom o ,,umorzeniu dawno temu" dochodzenia! bo taki wyrok jest jawny, widać o czym i przeciwko komu jest.... a tu przeciez ,,szanowana firma" z pomoca Prokuratury informowała inaczej...

ile jeszcze będzie ze mnie robić szmate Prokuratura Wrocławska z zemsty, ze JA PO PROSTU CHCE NORMALNIE ZYC BEZ JEJ SMRODU za mną?

nie nie zgadzam sie na kilkuletnie wypisywanie bzdur ,,o mnie" i ,,cytowania moich zawiadomień"

no ale co ja mam do powiedzenia? moze

sprawa w żadnym stopniu nie dotyczyła Kazimierza Śródki ani Archicom, ponieważ, cyt ,, nie wszczynano i nie umorzono dochodzenia" a nawet więcej: podczas gdy dochodzenie prowadziła niejaka Pilarczyk, wtedy asesor Prokuratury Wrocław Stare Miasto... Prokuratura Rejonowa w Oswiecimiu z zawiadomienia US zapytała o dowody.... Prokuratura Wrocławska, kłamczuszki ukryła je twierdzac, że....sprawa dot A Jarodzkiego oraz obrazu z WOŚP ( jak widać :D )

prokuratura wroclaw stare miasto pilarczyk

równoczesnie wbrew prawu podatkowemu i prawu autorskiemu  ( odp ustawom) powtawały...pisma z US DUS i UKS wrocławskiego ( Pilarczyk odmawiała powołania dowodów US)

oczywiscie pani Staroń nie sprawdziła US Oświęcim, podobnie jak pani Pilarczyk ( ta raczej, sądzac po telefonogramie mogła przypuszczać, ze tam ktoś zna treść umów i rachunku podpisanego przez prezesa Archicom na poczet pobranych zaliczek)

dot 2008 roku, a ...NAJDZIWNIEJSZE JEST ZE TE WSZYSTKIE OBRAZKI NA UMOWY O DZIEŁO W IMIENIU FIRMY KUPOWAŁ WŁAŚNIE PREZES ARCHICOMU. i zeznania w sądzie cywilnym jak i karnym i dowody jednoznacznie to potwierdzają. a asesor dbała, by o tym nie wspomnieć ( z Andrzejem J nie łaczyły nas żadne umowy, na umowch na obrazki powoływalismy sie na ustawe o prawach autorskich i tylko w tym zakresie pozwalalismy na korzystanie z praw autorskich...więc, jakby, nikt prócz prezesa któwy niezbywalnych pr autorskich nie kupił bo sa niezbywalne a je przekazał, nie mógłby być winny, lub współwinny, chyba, ze zginą umowy, dlatego zostały uwierzytelnione, razem z rachunkami w wielu urzedach...)

Sąd Odwoławczy z zawiadomienia o przewlekłosci radosnie wydał postanowienbie swiadczace fałszywie jakobym skarzyła prokurature w zw z...umorzonym dochodzeniem 1Ds 1743/11 a nastepnie jeszcze napisal ze nie ma sobie nic do zarzucenia

sprawdziłam w aktach okazało się, ze Sąd Odwoławczy dostał 2 kartki tylko ksera mojego pisma ( ukryto załaczniki wyraźnie wskazujące czego dot treść), Prokuratura Wrocław Stare Miasto powiadomiła Sąd podkreslając wyraźnie przeklęty Ds ( jakoś w piśmie jest wyraźnie, ze go to nie dotyczy) po czym uzasadniła, ze nie moge sie żalić na umorzone uzasadnienie ukrywając tym TREŚĆ ZAŻALENIA.

rozbrajajaca szczerość Prokuratury Wrocław Stare Miasto mnie rozśmieszyła... oto ona ( niby art 276 kk ukrycie zgubienie dokumentu....a jakże) dowiedziałm się ciekawej rzeczy MOZNA UZYSKAĆ POSTANOWIENIE NIEZWIĄZANE Z PISMEM OSOBY GUBIAC JEJ PISMO I...POWOŁUJĄC SIĘ NA JEGO FRAGMENT SPRZECZNIE Z PRAWDĄ....NO DZIEŃ DOBRY, CO NA TO CBA? to juz siódme schowane pismo przez...ta prokurature

prokuratura wrocław stare miasto archicom

tymczasem gazeta wrocławska poinformowała, ze ,,Emilia która ukradła Archicomowi 3 mln" została skazana. cóż....od 2010 jakoś dziwnie dostaje podejrzane pisma z wrocławskiego wymiaru sprawiedliwości równolegle z tą, jakże niecodzienna sprawą znikającej kasy z konta archicomu

 

15:10, radkamarcin
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5