RSS
środa, 17 grudnia 2014

15 października Prokuratura Generalna po przejrzeniu akt orzekła, ze moje zawiadomienia były zasadne, ze prokurator Pilarczyk, staroń i Sztur nie prowadzili dochodzeń w związku z zawiadomieniami. przesłała też wysłane dokumenty do Prokuratury Apelacyjnej nakazujac ponownie wszczać dochodzenia.

nie zajęto się za wskazanymi dowodami : fałszywymi zenaniami prezesa Archicomu Kazimierza Śródki, poświadczaniem fikcyjnych dokumetów prze Archicom, kradzieżą  swiadomą) praw autorskich do obrazów z wyroku karnego prze Śródkę oraz Archicom , straszeniem śmiercią, zastraszaniem świadków, fałszowaniem moich podpisów, poswwiadczaniem nieprawdy prze pracoownika DUS ale także skad DUS w 2011 roku miał fikcyjne dane na temat dochodzenia prowadzonego prze pania Pilarczyk  no własnie i skad miała Prokuratura w Oświęcimiu :D tam juz pismo z podpisem)

brzmi jak kryminał, czysty, jasny, oparty przeciez na aktach.

Prokuratura Apelacyjna nie widziała jednak przyczyn by zmienić właściwosć miejscową. Okręgowa w toku dochodzenia przesłała pisma 3 prokuraturom Rejonowym w których stwierdzono niedokładnosci. i tu:

Prokuratura Wrocław Śródmiescie w opozycji do Prokuratury Generalnej, nie przegladajac przecież akt a tymbardziej dokumentów dosłanych  jakby im zaprzeczyła wypowiadając się ,,na temat") nie widziała nic złego w Ds 126/13 i Ds1147/14. urocze, po prostu popłakałam sie ze smiechu, jak to można upierać się przy swoim mimo, ze Prokuratura Generalna widziała akta.

Prokuratura Wrocław Krzyki- zachówd wszcęła dochodzenie przeciwko prokurator Pilarczyk  przeciez to ona w licznych dochodzeniach odmawiała powołania dowodów i wszczęcia sledztw do niej tez wg Prokuratury Okregowej i po Dsach musiało trafić pismo które zginęło i stad wyrok nie na temat IVS27/14) jej tez dokładnie rok temu odebrano dochodzenia, których nie wszczynała po raz kolejny , a w prokuraturze Wrocław Śródmiescie, docelowo przejęła prokurator Staroń. dochodzenie prowadzi....Prokurator Sztur w którego dochodzeniu też znaleziono niescisłości  własciwie trudno było nie znalesć odmówił wszcecia dochodzeń nie powołujac ŻADNEGO DOWODU)

a teraz hit. wszystkimi dochodzeniami w postepowaniu, o którego wszczęciu poinformowano dumnie Prokuraturę Generalna  a jakze w końcu cos wszcęto) zajęła się prokurator PILARCZYK. hm...grozenie odmawianie spisywania zenań i przyjmowania dowodów, a gdy już je składano ,,płytki jej sie rysowałyy" a następnie zaprzeczyła ustawie zamiast powołac biegłego powołała kolege malarzyny., zeznania prezesa Śródki były dla niej bardziej wiarygodne noż sprzeczne z nimi dokumenty prze goscia podpisane, przeciez ,,złozył opinie prawna przeczaca dokumentom, to miał rację"

jej ,,umorzenie Ds1743/11 było dla mnie szokiem, bo przeczyło i dokumentom i ustawom, a powstało pośpiesznie w momencie gdy dowiedziała się, ze znam już akta z Oświęcimia, którym jakby nie udostepniła dowodów ww przeciwko Kazimierzowi Śródke i Archicom.

TAK W PROKURATURACH WROCŁAWSKICH JEST TYLKO JEDEN PROKURATOR KTÓRY MIMO WSKAZANIA PRZE PROKURATURE GENERALNA ZE NIE PROWADZIŁ DOCHODZEŃ nadal ma szanse je prowadzić. tak, pamietam i skopiowałam akta- pani Prokurator Pilarczyk mimo nakazu sadu z którym 1 raz przegrała, przesłuchała swiadków NIE NA TEMAT NA TEMAT NIE POZWALAJAC IM ZENAWAĆ.

belkot, kolejny młyn a ja dostaje kolejny pozew o gifantyczne długi na podstawie opinii biegłego NIE NA TEMAT  stworzonej na zlecienie p staroń

TYLKO KOMU JA MAM DO CJHOLERY TO ZEZNAĆ? pani Prokurator która nie chciała mnie przesłuchiwać i hipnotycznym glosem powtarzała ,,że sa takie dokumenty to pani wie prezes archicomu zenał ze brzmia inaczej"

mam nadzieję, ze Prokuratura Generalna zorientuje się, ze we wrocławiu panuja inne prawa a jesli ktoś w to nie wierzy jest karany, zastraszany ...,,,tse tse windykacje sa skuteczniejsze niż sądy"

BRAWO. PANI pILARCZYK UMARZAŁA NAGLE I ZNIENACKA GDY TYLKO aRCHICOM SKŁADAŁ POZEW ,,O USZCERBEK NA DOBRYM IMIENIU" N NIE ZAUWAZAŁA, ZE SAM POZEW OPIERA SIE NA SFAŁSZOWANEJ WŁASCIWOSCI MIEJSCA A OWÓD- wpis z bloga JEST CZESCIA ZAWIADOMIENIA O PRZESTĘPSTWIE którego nie wszczyna

POTRAFIŁA TYLKO STRASZYĆ FAŁSZYWYMI AUTORYTETAMI ...ŚWIADKÓW.

po przegranej sprawie karnej przez jej ,,wielkiego artyste bardziej znanego wśród artystów wrocławskich"  tym uzasadniała ze moze sie na nie swoich pracach podpisywać) JAKIMCUDEM PROKURATOR PILARCZYK PROWADZI DOCHODZENIE? po przegranej z Subsydiarnego aktu Oskarzenia raczej powinna mieć z powodu tego dochodzenia postepowanie dyscyplinarne, i raczej na pewno nie est bezstronna.

tyle, ale choćby Strasburg się postawił, i tak w końcu wszystko trafi do Prokurator Pilarczyk

współczuję wszystkim, którym będzie tłumaczyć, ze naukowa wiedza soie, dokumenty sobie ale PANI WIE KIM SĄ JARODZCY. JARODZKI ZENAŁ ŚRÓDKA ZENAŁ, pani mi przestanie chrzanić jak brzmi ustawa

no to Prokuratura Generalna dostanie niezłe umorzenie- moze po raz kolejny w warszawie ktoś zobaczy, jaki geniusz literacki wykiełkował w Prokuraturze Wrocław Stare Miasto.

22:16, radkamarcin
Link
czwartek, 13 listopada 2014

12:12, radkamarcin
Link
czwartek, 02 października 2014

wpis ogólny niepokojący, znany przecież wszystkim zajmujacym się w merytoryczny czy biznesowy sposób rynkiem sztuki.

jesli ktoś wokół ,,dzieła' lub ,,artysty" o przeciętnej jakości buduje nieproporcjonalnie dużą legendę i ZAWYZA TYM WARTOŚĆ RYNKOWĄ DZIEŁA LUB KOLEJNYCH DZIEŁ ARTYSTY, a następnie puszcza w obieg rynku sztuki, wartość obiektywna jest watpliwa  bo w przeciwieństwie do uznanych przez profesjonalnych mecenasów i ekspertów dzieł/artystów wartość rynkowa JEST NIJAKA i kolekcjoner...traci, a w przypadku ujawnienia oszustwa , gdyby ,,dzieło " chciał przekazać dalej  (np dessy by uwierzytelnić wartość/autentyczność wspierają się opinią ekspertów) moze mu grozić nawet odpowiedzialność karna za udział w oszustwie.

inną sprawą jest gdy nagle za posrednictwem galerii/ museum uwierzytelni się niewiarygodną z oceny chłodnego oka rynku sztuki wartość dzieła/artysty- wtedy traci dobre imię, a więc i wiarygodnosć placówka. Takie przypadki zdarzają się np gdy jakaś instytucja/osoba/firma chce ,,zalegalizować łapówkę " i wystawia umówionemu nabywcy ,,przedmiot artystyczny" do sprzedaży za posrednictwem ( uwierzytelnieniem) galerii/dessy/instytucji.

dlatego na stronach Centralnego Biura Antykorupcyjnego opublikowano ostrzezenie przed takimi działaniami, oraz opis, dlaczego budzi to podejrzenia, oczywiscie do publikacji z róznych krajów, podpartych opiniamii podobnych służb.

 

BUDOWA LEGENDY  której nie popieraja autorytety w branzy jest więc z góry podejrzana tak dla mediów branzowych, jak i domów aukcyjnych czy instytucji związanych z kulturą. wątpliwość jest wystarczajacym powodem do omijania podobnych ,,cudownych odkryć" szerokim łukiem, a za tym omijania okazji by być wmanipulowanym w ewentualny udział w oszustwie.

oczywiscie takie ,, niezwykłe odkrycia" moga być np linkiem do reklamowania sponsora ,,odkrycia rewelacji na rynku sztuki", no ale przeciez nie moga np spełniać warunku w zamówieniach publicznych z pieniędzy podatników, a samą wiarygodność w branzy kultury GWARANTUJE TYLKO NIEZALEŻNA PODPISANA NAZWISKIEM ZNAWCY opinia, publikacja etc.

jest wiele takich przypadków , najbardziej znanym był Porczyński, który ,,straszył autorytetem patrona" - Papieża ale zapłacił cenę okrutnego wstydu, gdy okazało się, ze ... chwalił się falsyfikatami. podobie Art for Public gdy powtały tylko podejrzenia o zaświadczanie nieprawdy o autorstwie dzieł, Praga zrezygnowała z wystaw fundacji...

są oczywiscie drastyczne przypadki gdy, z prowieniencji placówka naukowa= MUZEUM wpisze w swój inwentarz ,,dzieło" słabe, lub takowe umiejscowi się w sugerujacym związek z muzeum lub uznana galerią pobliżu, kontekście ( no ale to już przypadki ,,artystów z nadania" z epoki Gierka znane i wtedy popularne, ,,Poszukiwany, Poszukiwana" Barei obśmiane) wtedy wartosć dzieła/artysty wzrasta W SPOSÓB WĄTPLIWY  ponieważ szczesliwy nabywca nie moze trafktować takiego jako lokaty kapitału, zbywając go dowie się ile naprawde jest warte w domu aukcyjnym...

 

nie wiem dlaczego ale w licznych publikacjach wrocławskich mediów w związku z promowaniem czy też prośbami o dotację róznych ,,wydarzeń, osób, projektów" kulturalnych często występuje słowo WĄTPLIWOŚĆ. ,,sukces" ogłaszają depesze w licznych mediach niepoparte opinią ekspertów, a po ,, wielkim wydarzeniu" zazwyczaj media milczą lub polemizują z sukcesem  oczywiscie mówiąc tylko o tych artykułach nie w dziale reklamy/marketingu mediów tylko PODPISANYCH NAZWISKIEM NIEZALEZNEGO AUTORA). na dłuższą metę ta mitologia wylęgu geniuszu w kontekście braku podziału entuzjazmu z zewnątrz STAJE SIĘ POTWORNIE NUDNA. Wrocław dostał niesamowita szansę w 2016 roku z tytułu Europejska Stolica Kultury będzie jednym z 2 miast pokazywanych w całej Europie. co pokaże? urzekające piękno ,,przestrrzenie dla kultury" ? taki tytuł przyciąga zazwyczaj całą chmarę nie tylko przypadkowości, ale i wątpliwości, więc, jak mniemam, ostrożni organizatorzy zatrudnili w biurze ekpertów, którzy unikną zagrozenia przed którym ostrzega CBA? ZOSTAŁO NIECAŁE 2 LATA, WIĘC CHYBA CZAS PRZEDSTAWIĆ NAZWISKA PROFESJONALNYCH OSÓB W TEJ BRANZY które zapewniają bezpieczeństwo uniknięcia skandali? ,,szlachectwo obowiązuje" to nie tylko nagroda ?

TO TEKST, A NA WSZELKI WYPADEK, GDYBY KTOS MIAŁ MNIE PODAĆ DO SADU O USZCERBEK NA DOBRYM IMIENIU, BO ,, Z CAŁA PEWNOŚCIĄ PRZYPOMINA TO INNY MARKETING" PODAJĘ TEŻ ŹRÓDŁO CYTATU wszystkie skojarzenia sa czysto przypadkowe 

oprac. Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

 http://www.cba.gov.pl/pl/newsy-serwisu-antykorup/2388,dok.html 

Pranie pieniędzy na rynku sztuki

Szacowanie wartości dzieła sztuki samo w sobie stało się sztuką. Przyjmuje się zasadę, że dzieło jest warte tyle, ile ktoś chce za nie zapłacić. Bez odpowiedzi zostają jedynie motywy, jakimi kieruje się osoba, która za astronomiczną sumę anonimowo kupuje dzieło przeciętnego artysty.


Włoska organizacja ARCA (Association for Research into Crimes against Art) szacuje, że rynek sztuki jest trzecim, po handlu narkotykami i bronią, obszarem działalności przestępczej na świecie. Rocznie przynosi on dochody rzędu 6 miliardów dolarów. Azjatycki, a zwłaszcza chiński rynek sztuki, jest bardzo często wykorzystywany do nielegalnych praktyk. W roku 2011 w Chinach zanotowano transakcje na łączną kwotę prawie 4,8 miliarda dolarów. Dla ekspertów jest to rynek przeżarty praniem pieniędzy, ustawianiem aukcji i innymi oszustwami. Nielegalny handel dziełami sztuki jest wykorzystywany przez nieuczciwych chińskich urzędników i podejrzanych biznesmenów częściej niż inwestycje w nieruchomości czy kasyna. Przynajmniej tak twierdzi cytowany przez "Global Post" Sergiej Skaterszikow, założyciel Skate's Art Market Research - firmy działającej od 2004 roku i zajmującej się doradztwem na rynku sztuki.

"The Telegraph" wskazuje na bardzo prosty sposób przekazywania łapówek przy pomocy aukcji sztuki. Sprzedający (przyjmujący łapówkę) i kupujący (dający łapówkę) są ze sobą w zmowie. Osoba, która ma otrzymać łapówkę, wystawia na aukcji dzieło o relatywnie niewielkiej wartości, które jest potem kupowane za wcześniej ustaloną dużą kwotę1. Świadome przepłacanie jest jednym z prostszych sposobów przekazywania łapówek pod płaszczykiem legalnego zakupu.

Oprócz legalizowania dochodów pochodzących z przestępstwa, aukcje wykorzystuje się do wyłudzeń. W przytaczanym przez "Global Post" przykładzie, jeden z chińskich przedsiębiorców przedstawił do oszacowania fałszywą antyczną wazę. Po uzyskaniu wyceny na kwotę 375 milionów dolarów mógł bez problemu starać się o pożyczkę w banku na kwotę 100 milionów.

Przy odpowiedzialności osób trzecich, np. domów aukcyjnych, należy udowodnić, że ich przedstawiciele wiedzieli o procederze. Europejski rynek sztuki wymaga, aby pośrednicy nie przyjmowali wpłat gotówkowych przekraczających 3000 euro (od obywateli Unii Europejskiej) lub 7500 euro (od pozostałych). Poza tym oczekuje się od nich, aby zgłaszali podejrzane transakcje. Jak podkreśla Art Media Agency zapewnienie anonimowości przy zgłaszaniu transakcji budzących wątpliwości profesjonalistów, a także zapewnienie im immunitetu w przypadku procesu pozwala na raportowanie takich zdarzeń nawet przy najmniejszych podejrzeniach. Mogą one dotyczyć przypadków, w których strona nie chce ujawnić dealerowi swojej tożsamości, ponowna sprzedaż nastąpiła w krótkim czasie od zakupienia dzieła, istnieje niewytłumaczalna różnica między szacowaną ceną sprzedaży na rynku a dużo wyższą ceną transakcyjną, są wątpliwości co do proweniencji dzieła, a także w sytuacji, kiedy kupujący upiera się, aby zapłacić za dzieło gotówką lub w każdym przypadku, kiedy strony zachowują się w sposób nieracjonalny dla tej profesji.

W Europie, na poziomie międzynarodowym zwalczaniem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu zajmuje się Financial Action Task Force - FAFT. Organizacja skupia 40 krajów.


1http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/8406314/Chinese-vase-frenzy-bribery-and-the-auction-house.html


Źródła:
http://www.globalpost.com/dispatch/news/regions/asia-pacific/china/120827/art-auction-economy-money-laundering
http://www.artcrimeresearch.org/
http://www.artmediaagency.com/en/37635/money-laundering-and-the-art-market/
http://lenta.ru/news/2010/01/18/photo/
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/8406314/Chinese-vase-frenzy-bribery-and-the-auction-house.html
http://corruptionresearchnetwork.org/resources/articles/performing-bribery-in-china-guanxi-practice-corruption-with-a-human-face
http://www.europarl.europa.eu/document/activities/cont/201211/20121108ATT55186/20121108ATT55186EN.pdf
http://rynekisztuka.pl/tag/bezpieczne-zbiory/

Opublikowano 13.02.2013 na www.antykorupcja.edu.pl

oczywiscie o wątpiwościach opisanych więcej mozna przeczytać w arykułach portalu http://rynekisztuka.pl/

14:49, radkamarcin
Link
środa, 01 października 2014

 

stworzono mi nowa tożsamość ,,pracowalam przy pociągu do nieba, chciałam przy nim pracować" bo tak zeznaly osoby które tam pracowały ( Monika Stanisławska, zadnej umowy nie przedstawiono a przeciez to ona jeździła po skansenach oraz robiła filmiki, stronki, panie Król i Udała, Andrzej Jarodzki , który uwierzytelniał legendę samego siebie, pan Śródka, który ,,podpisywał umowy prywatnie choć zobowiązywał się zapłacić podatek w rachunku, nie wiedział za sadem karnym jakie umowy podpisuje bo im w zeznaniach przeczył, mial obrazki prywatnie wg zeznań ale firma twierdziła ze zostały sprzedane, więc nawet sąd karny mu nie uwierzył )

wszystkie dokumenty załączone do Sadu Karnego sa nieważne, przecież to sad cywilny. tu nawet podważa się ,,bezprawność uzycia zdjecia obrazu z WOŚP prze Archicom" SKORO PRAWA AUTORSKIE ZBYWALNE I NIEZBYWALNE nalezały do trzech osób  za wyrokiem sadu karnego) a firma ich uzyła to NAPRAWDE PRZEPRASZAM JESTEM Z TERENÓW POLSKI I TAM PANUJE TAKIE PRAWO ZE JAK KTOS KOMUS NIE DAJE DO CZEGOS PRAWA A KTOS SOBIE TO BIERZE, ZNACZY ZE TEGO PRAWA NIE NABYŁ, NIE MA GO... 

w Prokuraturze Generalnej po kolei zestawione doumenty, wg dat, kiedy powstały. są jakby dowodem ( umowa na stronke www dewiacje na temat podmalówek potem umowy na obrazy wyłacznie! i rachunek gdzie Prezes firmy zaświadcza o pobraniu zaliczek na konto zapłacenia podatku, w końcu stwierdzenie US Wrocław Śródmieście, że NIE JESTEŚMY JUŻ STRONĄ I UD ODSYŁA DO DUS -właściwego dla Archicom. cała ,,dyskusja na temat zapłacenia podatku to jakby pomijające dokumenty wywody)

żeby było smieszniej to, co jest ,,dowodem" dla Sądu Cywilnego jest WYŁĄCZNIE OD POCZATKU ZAMIERZONYM UKRYCIEM ZWIĄZKU KILKUNASTU OBRAZÓW Z ARCHICOM, KTÓRY TWIERDZI RÓWNOCZESNIE, ZE TO OBRAZY ANDRZEJA JARODZKIEGO i wyzyskiwaniem mojego nazwiska i wizerunku ( bez zgody) do poświadczania , ze wykonywałam prace które faktycznie wykonywały inne osoby.

Sąd Cywilny otrzymał ,,pozew" w październiku 2010 zaraz po tym gdy do Prokuratury wpłynęło zażalenie i WSZCZĘTO DOCHODZENIE O CHARAKTERZE KARNYM ( efektem niewszczynania i prowadzenia dochodzeń na inny temat prze 4 lata jest obecnie postępowanie w Prokuraturze Generalnej) i miałam w nim przeczyć zeznaniom, ewentualnie przyszłym zeznaniom.

antycypowanie dowodów dokumentów, wreszcie ,,projektów' oraz zeznania osób które przy promocji mnie tylko ,,pociagu do nieba" ale i o0soby A Jarodzkiego na legendzie gdzie byłam ,,czarnym charakterem" są dla Sądu Cywilnego na tyle wiarygodne, by wyrokiem objąć nie tylko zakres z orzeczenia z 29.09.2011 ( w tym zakresie prowadzono sprawę).

Archicom odmówił przekazania biegłemu powołanych obrazów w sprawie karnej, ten nie mógł więc stwierdzić w 100% że podpisy zostały usunięte. w Sądzie Cywilnym Archicom uzyskał wyrok, ze ja mam odwoływać fragment o usuniętych podpisach ( Biegły nie udowodnił)

NA SZCZESCIE WYROK NIE JEST PRAWOMOCNY I NIE MA ŻADNEJ WARTOŚCI PRAWNEJ. WIĘC NA RAZIE NIE MUSZĘ ZAPRZECZAĆ ZŁOZONYM ZEZNANIOM I DOKUMENTOM ZGODNIE Z CZASOWĄ I ODNOSZĄCĄ SIĘ DO USTAWY O PIT I USTAWY O PRAWACH AUTORSKICH , O ZABYTKU NA SZCZĘŚCIE NIE MUSZĘ SIĘ WYPOWIADAĆ , BO ( wg sądu Cywilnego ja utrudniajaca powtanie pociagu do nieba) INNE OSOBY ZŁOŻYŁY STOSOWNE DOKUMENTY.

mam dość odwracania kota do góry ogonem. mam dość uzyskiwania pism urzedowych na podstawie interpretacji fragmentu dokumentów i posługiwania sie nimi w udawadnianiu w kolejnych procesach donosach . od 2010 roku wrocławskie Prokuratury zawsze wyprzedzały pismami kolejna rozprawę czy nawet WYROK SADU KARNEGO UZNAJACEGO WINNYM ANDRZEJA JARODZKIEGO. nie zdiwiły mnie więc ostatnie pisma...

mam nadzieję, ze Prokuratura Generalna przejrzy dokumenty nie treści odmów czy umorzeń postępowań ( powołano akta, nie nieprawomocne cywilne wyroki interpretujace artykuły z kodeksu karnego)

 

ten wyrok uścislony w Apelacji, przeciez jest NAJWAZNIEJSZYM dowodem któremu w czasie Procesu Cywilnego zapobiegano, zeznajac obficie o ,,kontekscie" osoby związane z Archicom po kolei poświęcały mnóstwo czasu na uwierzytelnienie legendy o ,,podmalówkach" i ,,pracowni mistrza z czeladnikami" WBREW DOKUMENTOM.

 

już, by ten proces w ogóle się zaczął, musiałam przed Sądem Karnym 2 razy podwazyć umorzenia Prokuratury... równoległy proces cywilny zakazywał mi, jako pomówienia cytować dokumenty i ustawę.TO ZE STRON/ WYDARZEŃ ARCHICOM  wymienionych w pozwie - załączniku jako planowane wydarzenia w związku z ,,pociagiem do nieba" i stronami mającymi reklamować ,,pociąg do nieba" i artystę hm...wernisaż w Kalaczakrze, wernisaż w Art Hotelu i strona Archicomu ( w dowodach prokuratorskich i sadu karnego) .

wystawt ,,malarstwa Andrzeja Jarodzkiego" na stronach www.pociagdonieba.org oraz ,,pociąg do nieba" na FB i filmy reklamowe z ,,jego" obrazami, scrny ze strony firmy z ,,malarstwem Andrzeja Jarodzkiego"  oczywiście że ,,jego" udawadnia witryna prezentująca ,,autora obrazów"

co my tu mamy? przecież to dokładnie to samo, czego dotyczył Akt Oskarzenia w zw z kradzieżą praw autorskich . wyraźnie powoływałam się NA TE DOWODY, no ale dla Sądu Karnego ,,podmalówki" to wyłącznie linia obrony oskarżonego, Sąd przytoczył nawet WIKIPEDIĘ i hasło które przeczy tej linii obrony ( nie odrzucajac oczywiście opinii biegłego) . Sąd cywilny za obraźliwe uznał....to samo hasło ( no przecież zaprzeczano mu antycypującym FRAGMENTEM meila na temat innych nie zrealizowanych umów, robił to min Prezes Archicom jako komplementariusz spółki, w imieniu Archicom pozwem, prywatnie zeznając jako świadek i prywatnie przecząc gdy równocześnie FIRMA organizowała wernisaże. nie ma związku, prawda? dla niego, cyt ,,umowy na obrazy były umowami na podmalówki")

22:41, radkamarcin
Link
wtorek, 30 września 2014

nagle w czwartek błakające sie od maja zażalenie w sądzie na bezzasadna odmowe wszczecia postepowania NIE NA TEMAT zostalo uprawomocnione sadem karnym . spoko, było kopletnie nie na temat sąd powtórzył po nim że ,,postepowania były prowadzone prawidłowo moje zażalenie kompletnie bezzasadne" 

ta sama ,,odmowa wszczęcia" ale z kserami z akt do których sie odnowiło sprawiło, ze Prokuratura Generalna Wszczeła Postepowanie Przygotowawcze, przychyliła sie do pisma i powołuje kolejne akta ( pisma dosłały min osoby których istnieniu miał pokatnie przeczyć pozew ,,o uszczerbek na dobrym imieniu")

sąd powołał jako pewnie wiarugodne skargo pana prezesa który wyjaśniał mojemu US swoimi prawnikami, że ja jestem przestepca podatkowym ( mój US pismo w karnym- nie zostało powołane, dziwne , przeciez wyraźnie przeczy ) Sąd stwierdził ze ,,światełko do nieba powstało juz na etapie projektów' ANTYCYPUJĄCE O 10 LAT

Sąd wreszcie wie, bo widział w aktach karnych, ze toczy się na ich podstawie jakieś postępowanie w Prokuraturze Generalnej ( akta wypożyczono we wrześniu!) więc odmowa Prokuratury Wrocław Krzyki jest juz dawno nieaktualna.

I MAM NAPRAWDE POWAZNY PROBLEM jutro zapadnie pewnie pozew CYWILNY o ,,uszczerbek na dobrym imieniu" który stwierdzi ze nie udowodniłam że... i bedzie nieprawomocny.

ale równocześnie jesli Prokuratura Generalna Postępowanie Przygotowawcze o nadanym innym Ds niż w lutym...

-wycofać zeznania i załączone dokumenty i poświadczyć nieprawdę, bo ,, wyrok stwierdza ze nie udowodniłam że...1 października" i tym samym zaprzeczyć postępowaniu karnemu?

- odwołać się że chyba jednak przedstawione ,,antycypujace" dowody są kolejnymi dowodami w ew postepowaniu karnym idealnie uzupełniajacymi całość więc jakby dobre imie nie ma wiele wspólnego z CIAGŁĄ ZMIANA CZASU DOWODÓW TRESCI DOKUMENTÓW przez ,,firme cieszącą się dobrym imieniem" i za wczesnie zaprzeczać?

godz 14 sala 12 Sąd Okręgowy Wrocław.

ale przeciez to juz było: Postanowienie S27/13 o ,,bezzasadnym żaleniu się na zakończone postepowanie" a trzy tygodnie później wyrok VK 323/12 wynikajacy z subsydiarnego aktu oskarzenia  Z TEGO DOCHODZENIA. teoretycznie oba pisma się...wykluczały...

20:09, radkamarcin
Link
czwartek, 18 września 2014

w Sądzie Cywilnym DOWODY MOŻNA POWOŁYWAĆ DO PEWNEGO MOMENTU, KTÓRY DAAAAWNO TEMU MIAŁ MIEJSCE.

przeczy sam sobie i nagle, dopiero po moim piśmie procesowym ,,wielki artysta" zaczyna zeznawać o tym , ze ,,pociag do nieba wymyslił z laserem" . świeeeeetna antycypacja.

Biegłemu nie udostępniono oryginału obrazu więc tu jedyna jego wątpliwosć czy obraz z WOŚP to ten sam co na kalendarzu ( ale po szcegółach jak stwierdził, można poznać że tak)

to teraz wyjaśnie: na starej stronie Jarodzkiego na nowej tej publikowanej najpierw prze archicom  zawartość na płytkach w sadzie karntym, nie uznano dowodu) NIE MA ZADNYCH RYZUNKÓW ,,ZE ŚWIATEŁKIEM. nie ma ich tez w zeznaniach w Prokuraturze dopiero w sadzie JARODZKI NAGLE ZACZYNA UWSTECZNIAĆ SWIATEŁKO... w karnym tego nie udowodnił NICZYM

jedynym publikowanym obrazem Jarodzkiego był podpisany wyraźnie ,,Futer '97" szkoc malarski na desce. zreszta na starych zdjęciach data jest wyraźna NIE MA ŻADNEGO LASERA, w załączonych dowodach Archicom uwstecznia ( znowu wsześniej to był 1994) datę powtania tego czegoś. NIC NIE UDOWODNIŁAM BO PO CO UDOSTEPNIAĆ ORYGINAŁY W SPRAWIE Z ART 212, pozwany musi sam udowodnić!!!

oto zdjęcie z akt oraz zdjęcie z datą :D

Archicom antycypująca data powstania obrazu w aktach sądowych

SKORO BIEGŁY STRONY INTERNETOWE I ŻADNE PUBLIKACJE DO POWSTANIA OBRAZU O TYM NIE WSPOMINAŁY, SKĄD JA I MARCIN MOGLISMY WIEDZIEĆ ŻE JARODZKI WYMYSLIŁ ŚWIATEŁKO DO NIEBA ZANIM WPADŁA NA TO WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, TYLKO ZAPOMNIAŁ O TYM WSPOMNIEĆ I NAGLE ZNALAZŁ ,,PROJEKTY" Z 1983? jakim tez cudem Archicom nie wspomniał o tym w pozwie, ani nikt w zeznaniach Prokuratury, dopiero w zeznaniach ,,artysty" wylęgłosię światełko w 2012 nie znalazł wtedy projektów?

oto szkic który przed sądem cywilnym obala zeznania i baddania Biegłego Sadowego, min, nagle znaleziony. TA ROZPRAWA NIE JEST O PRAWACH AUTORSKICH ONA MA TYLKO UDOWODNIĆ, ZE ODEBRAŁAM DEVELOPEROWI DOBRE IMIE, MIN UPUBLICZNIAJĄC , ŻE ŚWIATEŁKO DO NIEBA I LOGO WOŚP NA OBRAZKU POTWIERDZAŁO PRZEZNACZENIE OBRAZU.

artysta odnalazł :D

Archicom sam zaprzecza tymi dowodami własnym wczesniejszym ,,dowodom" cofajac o kolejna dekade powstanie ,,idei "

ILE JESZCE TAKICH RZECZY SIE UDOWODNI?

 uznano skarge pana prezesa Śródki do mojego US donosząca ze ja go nękam :D dziennikarzami i CBA ( jego subiektywny donos bez żadnych potwierdzeń) i pisma RAdcy Prawnego jego ze umowy podpisywał prywatnie i donosi ze ja okłamuje skarbówke bo UMOWY BYŁY NA PODMALÓWKI ( znów ten meil fragment korespondencji z 20 maja 2008 ,,antycypujący aneks" do umów) ani mój US ani Sąd Karny nie potraktował go poważnie.

jeden z dowodów ze ja szkaluje Archicom ze on unika płacenia podatków :pisma prezesa Archicom i jego prawników że umowy podpisywał prywatnie podatek zapłacił... a US nie może zrozumieć że ponad 1200 zł samego podatku to drobna kwota...a poza tym ja oszukuję mój US ponieważ ,, jak wskazuje meil z 20 maja 2008 roku" umowy nie miały nic wspólnego z prawami autorskimi i zw z tym podatkiem od 50% przychodu. aha ostrzega tez że ja szkaluję Prezesa nasyłam na niego dziennikarza wprost i CBA. list do mojego US jest naprawdę wołaniem o pomoc porzadnego człowieka, cóż skoro przeczy w nim podpisanym przez siebie umowom

ZNALAZŁA SIE UMOWA Z ARTYSTA NA RZEŹBE. bez namiarów na jego US, bez pieczęci firmy, nagle, na koniec, inna niż pozostałe, inna trzcionka bez logo firmy... bez adresu US na 20 tysięcy

nicto Prokuratura, ważne, ze JA NIC NIE UDOWODNIŁAM BO NIE MIAŁAM TAKIEGO PRAWA PROKURATURA WROCŁAWSKA WSPOMOGŁA SPRAWE O DOBRE IMIE DEVELOPERA...

a wszczecie sledztwa w Prokuraturze w Oświęcimiu przeciwko Archicom i Śródce? cóż- umorzone z braku dowodów- o dowody zapytano Prokurature Wrocław Stare Miasto. nie mam pytań, czekam na wyrok z art 212 do 1 października.

przepraszam wszystkich wykładowców Historii Sztuki z Szewskiej : mylicie się państwo! cofanie ( wielokrotna zmiana) daty powtania dzieła w dokumentach to nie fałszerstwo! to ,,materiał dowodowy"

00:18, radkamarcin
Link
wtorek, 16 września 2014

Środa 17 wrzesień 2014 ostatnia rozprawa- wyrok o ,,uszczerbek na dobrym imieniu Archicom" przeciwko mnie, Sąd Okręgowy, Wrocław, sala 19 sygnatura akt IC1182/10

godz. 14.45

w tle WSZCZĘTO POSTĘPOWANIE W PROKURATURZE GENERALNEJ dotyczace min zamiatania pod dywan zawiadomień dot Archicom i Gerbera przez Prokuraturę Wrocławska, powiadamiania o fikcyjnych w treści zawiadomieniach  (nawet do innej Prokuratury) czy Postanowienia" Sądu w wyniku pisma ww Prokuratury w kontekście przeczacemu Wyrkowi Karnemu przeciwko Andrzejowi J  co wbrew zenaniom ma scisły związek z umowami z prezesem Archicomu których treść próbował zakłamać przed Prokuraturą Sądem i US ale Prokuratura dotąd nie zajmowała się tym, więc nie mógł powtać Akt Oskarżenia.

PONIŻEJ PODEJRZANE ZBIEGO OKOLICZNOŚCI

,,wezwanie przedsądowe" dostałam w dniu, gdy Emilia J. została oskarzona w mediach o ,,kradziez Archicomowi 3 mln zł" ( prokuratura nie uznała jej skarg wyrok zapadł w międzyczasie) a takze kilka dni po WSZCZĘCIU DOCHODZENIA O KRADZIEŻ PRAW AUTORSKICH OBRAZÓW.

pozew dostałam zaraz po ujawnieniu w mediach ze pan Gerber ma orzeczenie OLAF przy KE w całości nakazywał mi przepraszać  takze za teksty nie mojego autorstwa) i przeczyć prawom autorskim oraz temu, ze nie pracowałam przy Pociagu do Nieba

Poszerzenie Pozwu dostałam gdy kilka osób na raz informowało rozmaite urzędy o nieprawidłowosciach przy ,,rzeźbie Miejskiej", gdy ujawniłam pismo z US na blogu... i zaprzeczyłam informacjom nieprawdziwym którymi ,,musiano przede mną ostrzegać"

w październiku 2011, zanim dostałam Orzeczenie Sądu o czasowym zablokowaniu publikacji paru zdań ( Sąd odrzucił większość żądań Archicom tym bardziej, ze w Sądzie Karnym była już Sprawa Karna o Kradziez Praw Autorskich przez A. Jarodzkiego co przeczyło , uprzejmym ostrzeżeniom " w powaznym stopniu) Archicom uzyskał od innego Sądu ,,zastępstwo procesowe" bo, jak wnosił ,,nie wykonywałam orzeczenia"  cóż nie wiedziałam jeszcze o jego istnieniu)

przez kilka lat zenawano  (poiżej) a Prokuratura odmawiała wszczęcia dochodzeń w zw z informacjami o sprzecznych z zenaniami dokumentach faktach etc.

w kwietniu ,,wielki artysta" promowany przez Archicom został prawomocnie uznany za winnego, w międzyczasie Prokuratura Generalna nakazała zbadać sprawę dziwnych dochodzeń, w końcu powołała akta i zaczęła je kontrolować.

moment przed zakończeniem sprawy cywinej Archicom załączył gruuuuby plik dokumentów. z tygodniowym opóźnieniem, więc wg sądu... no ale co w tym pliku: Prezes Śródka skarzy się przytaczajac ksera że musiał donosić do mojego Urzedu Skarbowego ze ja fałszuje zeznania podatkowe, ponieważ ,,podpisywałam umowy na podmalówki" żądając informowania go o efektach skargi! było to wtedy, gdy ,, wielki artysta" składał pismo poświadczajace prawdziwość skargi w równiległej sprzwie karnej!

okazało się wbrew WSZYSTKIM WCZEŚNIEJSZYM PISMOM że wielki artysta ,,wymyslił pociag do nieba z lasetrem" w 1983 roku! załączono niepublikowane wczesniej zdjęcie ,,starego muralu" i ,,projektu" starego, pochlapanego kawą...( przypominam wpadł na pomysł pociagu stawiajac na sztorc lokomotywę syna....tego który urodził się pod koniec lat 80tych)

i obraz: wiele lat publikowany jako ,,obraz z 1997" w aktach już 1994 nartomiast tu 1993. taaak obraz z portretem córki, młodej kobiety która w 1993 była dzieckiem!

to niewazne, ze na rynku sztuki zmiana czasu powtania dzieła to fałszerstwo. najlepsze na koniec

otóż załączono masę starych datowanych mazakiem wydruków zdjęć ,,róznych pociagów szkiców i obrazów" którymi ,,INSPOIROWAŁ SIĘ ARCHICOM ROBIAC KALENDARZ"

taaa tylko na starej stronie ,,wielkiego artysty" który pokazywał nawet pare skreslonych przez siebie kresek ich nie ma( kopia strony w powołanych aktach karnych)

inspirowac mozna sie w przypadku dzieł malarskich w przypadku obróbki zdjęc trzeba mieć pozwolenie na ich wykorzttanie, a obraz jest  prawie na pewno wg biegłego tym co widać na kalenmdarzu. prawie, min bo nie wskazano innych obrazów ,,Pociągu do Nieba ze Światełkiem"

Światełko nie jest więc z WOŚP jest wielkiego artysty ,,własnie znalazły sie nigdy nie publikowane szkice"

TO WSZYSTKO.. . ten wyrok cywilny jest konieczny, by móc się bronić przed moim szkalowaniem, przed informowaniem nieprawdziwy, przed.... tu brak mi słów jakiego potwora w ciagu kilku lat ze mnie zrobiono.

nie mogę się wprost doczekać... nie wyroku po którym zapewne ostrzgą WSZYYYYSTKICH  którzy mogliby kiedykolwiek mieć ze mna kontakt... nie. CZEKAM NA DECYZJĘ PROKURATURY GENERALNEJ, która mam nadzieję uwolni mnie od ,, winy obrażania firmy o dobrym imieniu" przekazując , mam nadzieję, pisma do rozpatrzenia innej Prokuraturze.

będę musiała zmienić imię i nazwisko, moje zyją własnym zyciem napędzanym PR...i wyjechać w jakiś zapomniany zakatek, nie wrócę już do tego, czym się zajmowałam... uprzejme ostrzeganie zafundowało mi smierć cywilną, o której czytałam przerazona tylko w teksach z epoki stalinowskiej...z tym pogodziłam się już prawie 2 lata temu

ale: może uda się pokonać działanie Prokuratury, dzięki blogowi skontaktowało się ze mną wiele osób, których sprawy umorzono lub omawiano im wszczęcia, a teraz wiedzą, jak się odwoływać ( w podobnej branzy) wyrok z art 115.1 Ustawy o Prawach Autorskich pozostanie cichy, obrazy o zmienionym autorstwie nadal będa reklamować wielkiego artyste i rodzinną firmę developerską... ale POWTARZAJACE SIE NAZWISKA PROKURATORÓW w wielu innych dochodzeniach...moze nie zafunduja już nikomu podobnych kilku lat piekła pomówień itp. jesli zostanę ,,surowo ukarana" artykułem, którym kilkadziesiat lat temu wygoniono z Polski najznamienitszych ludzi kultury, cóż, pogodzę się z tym...po apelacji. Większym wstydem byłoby dla mnie poswiadczenie nieprawdy jakobym na umowach z prezesem Archicom zrzekała sie niezbywalnych praw autorskich lub, brała udział w ,,pociagu do nieba" . zbyt ostro? nie uzyłam NIGDY sformuowania ostrzejszego niz typowe komentujace fałszerzy w branzy kultury. jesli poniosę karę za przedstawienie jak prezes podpisuje umowy a potem przy pomocy Sądu lub US próbuje zmienić ich treść, to trudno, przykro mi, ze to ujawniłam, moze ostrzegę kogoś, więc było warto. ale karanie mnie ,,w interesie publicznym" uważam za ooooostrą przesadę!

 

01:41, radkamarcin
Link

krótkie oświadczenie w związku z odbieranymi informacjami na skalę ogólnopolską rozpuszczanymi w Prywatnym Muzeum w Jaworzynie, prawdopodobnie prze lub ekipę pana Piotra Gerber nieprawdziwymi ,,uprzejmie przede mna ostrzegajacymi"

nie znam tego gościa, jesli w tym tonie robi ze mnie wariatkę, znaczy , ze wypozycza pomówienia od Archicom, w wyniku kilku skarg do Prokuratury Generalnej i w jego sprawie ( a raczej unikaniu wszczecia dochodzeń) toczy się jakies postępowanie kontrolne.

czy ma kontakt z Archicom, ależ tak: to Prywatne Muzeum robiło ,,remont lokomotywy na rzeźbę" na co są umowy....także w Prokuraturze Generalnej.

NIGDY NIE OSKARŻAŁAM ŻADNEGO SKANSENU KOLEJOWEGO ANI PASJONATÓW ZABYTKÓW KOLEJNICTWA O NISZCZENIE ZABYTKÓW, nigdy nie wyrażałam się o nich źle- cóż takie informacje w ramach ,,ostrzegania przede mna" ponoć rozpuszczano...

przyzwyczaiłam się juz do oblewania mnie pomyjami, ale beszczelnośc faceta którym interesuje się Prokuratura Generalna w robieniu ze mnie wariatki przeraziła mnie...to ,,szanujacy zabytki z orzeczeniem OLAF przy Komisji Europejskiej, ze zdarza mu się sprzeniewierzać w zw z zabytkami publiczne pieniadze pan...

OD KILKU LAT FALAMI PRZEZYWAM PODOBNE ,,UPRZEJME OSTRZEŻENIA DLATEGO WYJAŚNIĘ:

nie szkalowałam dobrego imienia żadnych firm konserwatorskich, osób związanych z ratowaniem zabytków etc.

jesli pojawiały się podobne informacje, to ,,siła plotki" firmy, która pozwała mnie z art 212 ,,o uszcerbek na dobrym imieniu" dla której prawdopodobnie dobrego imienia Prokuratura Wrocławska prowadziła jakieś sledztwa nie na temat robiac ze mnie idiotkę- obecnie toczy się w związku z tym jakies postępowanie kontrolne w Prokuraturze Generalnej, która powołuje np akta sądowe i mam nadzieję, ze tym razem nie uda się ,,udowodnić że jestem aferzystka wariatka i oszustką" co próbowano robić przed moim US, Prokuraturą oraz osobami postronnymi.

01:01, radkamarcin
Link
czwartek, 31 lipca 2014

odbyła się rozprawa ,,o uszczerbek na dobrym imieniu Archicom" Sędzia nie mogła odnieść się do akt ponieważ SĄ W PROKURATURZE GENERALNEJ prawdopodobnie właśnie dlatego, że Prokuratura we Wrocławiu nie zajęła się fałszywymi dokumentami i poświadczaniem nieprawdy a także kradzieżą praw autorskich etc przez prezesa Archicom, tylko Kradzieżą Praw Autorskich przez Andrzeja Jarodzkiego oraz pisała różne inne rzeczy... przecież to nie moja wina że Prokuratura Generalna sprawdza akta, myślę, że to normalne, wiem też że NIE TYLKO JA MIAŁAM WĄTPLIWOŚCI co do rzetelności jej działań....

cóż przecież TEN WYROK KTÓRY MIAŁ DZIŚ ZAPAŚĆ  od pozwu nakazywał mi zaprzeczać właśnie sprawom, których Prokuratura nie tknęła, płacić 20 tys i przepraszać w mediach. w aktach Opinia Prawna dot umów i zeznania Radcy Wójcika  (o tych jedynych umowach)

Sędzina postanowiła przejrzeć Opinię Biegłego w zw z obrazkiem ,,Pociąg do Nieba ze Światełkiem , natomiast  co podniosła zapewne WIEDZAC JAK BRZMI USTAWA O PRAWACH AUTORSKICH I POKREWNYCH ART 115-119 ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA, ŻE TU, UWAGA, PANI PREZES ZEZNAŁA że użyto do kalendarza zdjecia obrazu z WOŚP ale przeciez przerobiono komputerowo tło! FRAGMENT TŁA! NIE MAJAC PRAWA WYKORZYSTYWAC ZDJĘCIA W OGÓLE , a co dopiero przerabiać i ze ,,sprzedano z prawami autorskimi" ( w aktach pismo WOŚP które temu przeczy) stwierdziła też, ze było ,,wiele obrazów z pociągiem do nieba" taaaa tak zeznawali chórkiem swiadkowie Archicom ale widziało je tyle osób co...wystawe na Alasce  o której zeznawano.

 mimo wyroku karnego ani Andrzej Jarodzki ani Archicom nie poczuwają się do sprostowania autorstwa/pousuwania z internetu zdjęć z ,,wernisaży" obrazów ,,wielkiego artysty" lub samego ,,jego" malarstwa. pikanterii dodaje stronka ,,wielkiego artysty"  który ,,podrózuje po lodowcach Alaski"  (zdjęcia z różnych lat i portali z ,,wklejonym" ,,artystą" w tych samych butach i spodniach zmieniajacym czapki i kurtki...jakby jedną sesją) w dziale ,,grafika' masa starych rysunków ...z pociagami( zmiana oznaczenia dzieła to też fałszerstwo tym bardziej ze się je ,,uwierzytelnia" zeznaniami) , a w portfolio mnóstwo wystaw  (na starszej stronie Jarodzkiego znacznie skromniej a i tych wystaw trudno szukać na stronach galerii w których się niby odbywały) . SZKIC MALARSKI ,,POCIAG DO NIEBA" Z 1997 NA STAREJ STRONIE, w zeznaniach i na nowej już 1994  (zmiana oznaczenia dzieła to fałszerstwo)

mistyfikacja. w pozwie o uszczerbek na dobrym imieniu Archicomu wyraźny POWÓD jakoby ,,bano się ze pani Stachura nasili działania' w zw z promocją ,,Pociagu do Nieba" i wymienione: wystawa na której prezentowano obrazy z wyroku karnego oraz strona na której zdjecia z innej wystawy obrazów z wyroku

październik 2011 Archicom informuje fałszywie sąd o ,,niewykonaniu przeze mnie orzeczenia sądu o usunięciu czasowym fragmentów", potem w 2013 powtarza. PO CO? żeby mnie obsmarowywać pismami z pieczatką Sądu czy by zaprzeczać tresci orzeczenia? ile razy jeszce cos takiego zostanie wysłane zaświadczając nieprawdę? JEST RÓŻNICA MIĘDZY ŻĄDANIEM A POSTANOWIENIEM SĄDU WIEKSZOSC ŻĄDAŃ BEZZASADNYCH ODRZUCAJĄCYM

to pismo powstało w dniu gdy przesłuchiwała mnie w Prokuraturze pani Staroń która słyszeć nie chciała o poprzednim fałszywie zaświadczajacym o ,,niewykonywaniu postanowień sądu"

  ,,artysta" nie poczuwa się by oddać zasądzone koszty sądowe w przegranej sprawie karnej

czy jesli sĄd ' każe mi opłacić koszty sadowe,każe mi płacić  takze za TE PISMA?

art 212 ,,o uszczerbek na dobrym imieniu" jest niezły do potwierdzania fikcji orzeczeniem sądu/ przeprosinami pozwanego. dlaczego? BO TO JA MUSZE UDOWODNIĆ ŻE NIEPRADZIWE SĄ JAKIEŚ STWIERDZENIA CZY ZARZUTY. w momencie gdy Urzad Miasta odmawia nawet udostępniania dotyczacych Rzeźby dokumentów, a ze mnie robi się siła plotki i marketingiem szeptanym kompletna wariatkę JAK MAM COKOLWIEK ZWERYFIKOWAĆ?

17:20, radkamarcin
Link
poniedziałek, 28 lipca 2014

SĄD OKRĘGOWY WYDAŁ WYROK UZNAJACY ANDRZEJA JARODZKIEGO WINNYM Z ART 115.1 Z USTAWY O PRAWACH AUTORSKICH, ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA.

tu zdjęcia obrazów które wg Archicom ,,zostały sprzedane" znajdują się w obiegu rynku sztuki do dziś, ale JAKO AUTORSTWA ANDRZEJA JARODZKIEGO, mimo wyroku.

zdjęcia wykonane na etapie autorstwa Stachura, Wieczorkiewicz ( z wyjątkiem obrazu z WOŚP i ,, góra z misiem" gdzie ,,wielki artysta" zaingerował) ujęte w wyroku mają już nadmalówki, licznie sa też reprodukowane jako ,,autorstwa Andrzeja Jarodzkiego"

waniliowacd.blox.pl/html

Sąd przejrzal dokładnie dokumenty i w uzasadnieniu nie powstało poświadczenie nieprawdy o fikcyjnych umowach moim fikcyjnym udziale w ,,pociagu do nieba" o co uparcie walczył oskarzony i prezes Kazimierz Śródka w zeznaniach i składanych ,,dowodach" JUŻ SĄD REJONOWY KARNY UZNAŁ ZA NIEWIARYGODNE ZEZNANIA PREZESA ARCHICOM KTÓRY POWINIEN WIEDZIEĆ JAKIE UMOWY PODPISUJE.

JARODZKI TWIERDZI, ZE WIELOKROTNIE UŻYWAŁ ,,CZELADNIKÓW" DO ,,PODMALÓWEK" HM.. paroletnie ,,ostrzeganie przede mną" i przykładna kara-stworzenie mi nowej tożsamości niech będzie więc przestrogą, by nie naruszać dobrego imienia fałszerza i chwalacego się nim developera. wyrok nie zmienił nic zaraz po nim Prezes Śródka i Malarz pobiegli do gazety wrocławskiej i powstał artykuł pt ,,artysta plagiatorem czy ofiarą pieniacza" pieniacz to oczytwiscie ja....bo sąd zgodził się z moim oskarzeniem. sąd więc to...też pieniacz. artykuł ilustruje jeden z obrazów z wyroku na jego tle zadowolony ,,wielki szanowany artysta" prezes przeczy tresci dokumentów ktore sam podpisywał malarz żali sie , ze sąd posłuchał biegłego, zamiast zrobić ,,eksperyment gdzie przed sadem ja i malarz mielibyśmy namalować obraz". BIEDNY WIELKI ARTYSTA SAD NIE POZWOLIŁ MU ZROBIĆ CYRKU Z SALI SADOWEJ. ale to nie blog o etyce mediów i nazywaniu ,,artystą" faceta z wyrokiem karnym za ,,swoje " obrazy. zaraz...przeciez on o eksperymencie sadowi nie wspomnial a taki...przeprowadzał sąd z biegłymi przy procesie STEINA to on chce być jak najwięksi fałszerze w tym artykule?

w czerwcu ,,artysta szanowany" lansił się oddajac votum Papiezowi z okazji beatyfikacji  hm Porczyński ? tez Papież..czy on nawet lans musi plagiatować?)

j,,liczne wystawy, min na Alasce", liczne zaszczyty, artykuły o ,,najwiekszej rzeźbie w Polsce" oraz okreslanie go znanym i uznanym w mediach . marketingiem ( świadkowie!) zajmowały się pani Król i Udała ( takze fundacja Open Mind która w 2013 roku w portfolio wskazując na ,,Pociag do Nieba" uzyskała dotację od MSW- media szeroko komentowały wybór= odrzucenie prosby o dotację wydawnictw polonijnych i wybór wiceministra Ciska)

Archicom stworzył ją a następnie ,,spełniał warunki w zamówieniu publicznym" (tą znana  ponad 100 artykułów reklamy sztuki jak proszku do prania z naduzywaniem słowa ,,naj"), ujmuje swój ,,sukces" przy wszystkich okazjach  jak ,, malarstwo artysty w loftach" , ,, rewitalizacja Piekarni garnizonowej" czy ,, wystawa ojca prezesa w Niujorku",jako ,,uznany w swiecie kultury" developer prezentuje w Europejskiej Stolicy Kultury 2016 się w ,,Nowych Żernikach" które maja być powtórka awangardy sprzed 80 lat ( WUWA2)

PORCZYŃSKI PODAROWAŁ WARSZAWIE KOLEKCJĘ DZIEŁ SAKRALNYCH  DUZEJ WARTOSCI. w patronat wmanipulował...Jana Pawła II, po czym, gdy historycy sztuki z niedowierzaniem patrzyli na autorstwo dzieł STRASZYŁ AUTORYTETEM PATRONA.... gdy w końcu zarzadano potwierdzenia autorstwa dzieł WMANIPULOWANY PATRON NIE MIAL ZNACZENIA, NIE BRONIONO SIE ,,OBRONA DOBREGO IMIENIA PATRONA" a skandalu nie odpuszcały media. O DOBRYM IMIENIU DARUJACEGO KOLEKCJĘ NIKT NIE PISNĄŁ, choć wczesniej podobnie: odmawiał udostepnienia obrazów do badań, zasłaniał się autorytetami wmanipulowanymi i nękał mających watpliwości historyków sztuki.

Archicom - prezes swiadomie zamawia obrazy po czym wystawia pociotka jako autora promuje, wmanipulowuje autorytety. PO TYM JAK WSZCZETO POSTEPOWANIE KARNE PODAJE MNIE DO SADU Z ART 212 ŻADAJĄC GIGANTYCZNEJ SUMY ZA USZCZERBEK NA DOBRYM IMIENIU wielokrotrnie zaswiadczajac falszywie o wielu ,,moich skargach" sąd uznaje po czesci zabezpieczenie czasowe, jednak powód wielokrotnie zaswiadcza fałszywie o ,,niewykonywaniu przeze mnie orzeczenia"( takie pisma składa w sądzie!)

Art For Public to Czeszka i Włoszka które zaszczyciły Wrocław wystawą ,,Arcydzieła Brueghlów " ( z prywatnych kolekcji nazywanych w katalogu oryginałami ), a teraz prezentują ,,Tauromachię" skandal już wybuchł bo to droga wystawa a na niej odbitki małej wartości lub wręcz REPRODUKCJE  inaczej informowała reklama wystawy z biletem za 40 zł). przed paniami wprowadzającymi wątpliwego autorstwa dzieła na rynek sztuki ostrzegają Rosyjscy Historycy Sztuki, Czeskie Stowarzyszenie Historyków Sztuki... na wystawę o Moldiglianiem Włosi zaprosili policję która wyniosła falsyfikaty. te panie w ramach ESK Wrocław 2016

,,uprzejme ostrzeganie przede mna" tworzy mi tożsamosc kompletnej wariatki. wbrew pozwowi ostrzegano osoby i instytucje, które nie były patronami...ale np mogły być zainteresowane prawami autorskimi czy nazwiskami osób biorących udział w powstawaniu i marketingu rzeźby

12 MAJA ODBYŁO SIĘ PRZESLUCHANIE STRON. Dorota Jarodzka Śródka jako prezes zarządu zeznawała, ze jest to firma uznana/szanowana ze ona jest doswiadczonym konserwatorem zabytków architektem itp. jej subiektywna opinia.

skupiła się poswiadczeniu przeze mnie nieprawdy o udziale firmy w jakimś zamówieniu , choć np Stanisławska twierdziła ze firma brała w nim udział. na tym , ze ARCHICOM NIE MA REALIZACJI W PARKU BIZNESU

OCZYWISCIE ZASŁANIANIE SIĘ AUTORYTETAMI, SPONSORAMI KTÓRYCH NIE UDAŁO SIE POZYSKAĆ  ( co przeczy pismom np pani Urbanowicz czy pana Fokczyńskiego z UM Wrocław jakoby Archicom mial fundować ,,rzeźbę" wiec nie mozna mnie oskarżac o utratę sponsorów których nie było nawet w planach) bez podania nazw

obrażając Archicom obrazam patronów. aha i ,, znajomośc branzy kultury, doświadczenie i uznanie czlonków firmy w tej branzy"

poszerzono pozew o to że ,,umiesciłam 2 kolejne blogi" megakpina: ktos ukradł treść i gdy blog był bezprawnie zablokowany( na postawie pism archicomu o ,,niewykonywaniu przeze mnie postanowień sadu") umieścił na internecie w 2011. gdy wspomniałam że żądam biegłego informatyka by okreslił kto umiescił blogi na internecie... zarzut anulowano ( blox.pl na moja prośbę usunął, czy archicom nie mógł tego zrobić? stracono by pretekst dla kolejnych oskarzeń? i KTO UMIESCIŁ KLONY BLOGA NA INTERNECIE?)

PANI PREZES TWIERDZIŁA, ZE ,,OSWIADCZENIE" KTÓRYM ,,MUSIANO PRZEDE MNA OSTRZEGAĆ" W RAMACH ,,HARMONOGRAMU" W ZW Z MOIM ,,UDZIALEM W POCIAGU DO NIEBA UMOWAMI NA PODMALÓWKI I UZURPOWANIEM SOBIE PRAWA DO KONCEPCJI RZEŹBY" TO....SKRÓTY MYSLOWE! WYROK KARNY BYŁ ,,NIEZWIĄZANY ZE SPRAWĄ"

NA KONIEC POKAZAŁA ZDJECIE KALENDARZA Z UZYTYM ZDJECIEM OBRAZKA ODDANEGO NA WIELKA ORKIESTRĘ ŚWIATECZNEJ POMOCY ,, POCIAG DO NIEBA ZE ŚWIATEŁKIEM"tego z wyroku karnego na Andrzeja Jarodzkiego i stwierdziła, ze ,,uzyto niezupełnie całego zdjęcia obrazu, poza tym przerobiono zdjecie dodajac jakies elementy" czyli przyznając że Archicom naruszył art 115.2 ustawy o Prawach Autorskich i Pokrewnych  w ,,oświadczeniach art 115.1)

to tyle. na temat prezesa zarządu firmy ,,szanowanej w branzy kultury, mecenasa sztuki"

sąd zapytał mnie czy nie użyłam zbyt ostrych okresleń do oceny. odpowiedziałm zgodnie z sumieniem i wiedzą że o takich działaniach pisze się książki ( tu tytuły o fałszerzach) i znając przykłady subiektywnie stwierdziłam, ze okreslenia są...delikatne. oskarżam developera o unikanie podatków? tak bo z 3 wersji US powołuję się na 2 spójne, odrzucając tę sprzeczną oparta na wybranych dokumentach, nie komplecie...

czy to norma? NA RYNU SZTUKI ABSOLUTNIE NIE. ale we Wroclawiu...

Waldematr Fydrych wygrał proces o zawłaszcenie praw do Krasnoludka Pomarańczowej Alternatywy prze Gminę Wrocław. Prokuratura odmówiła wszczecia dochodzenia o fałszywe zenania przeciw dokumentow przeciw szefowi Biura do Spraw Promocji Miasta Romaszkanowi.

Marcin Drews na ,,wykopie" publikuje korespondencję z owym biurem i organizatorem ESK dotyczacą ..autorstwa ,,gry miejskiej reklamujacej Wrocław". swojego autorstwa, które...pominięto.

Bartosz Michał Hoppe- Sadowski został okradziony z 20 obrazów na terenie ASP, jednak asystent zeznał wbrew dokumentom, ze ,, nie mógł ich wniesć na teren uczelni bo nie był studentem" Prokuratura nie zajeła sie fałszywymi zeznaniami wbrew dokumentom, umorzono

Prokuratura odmówiła też ( nie mnie) wszczecia dochodzenia w zw z pociagiem do nieba mimo 2 sprzecznych opinii rzeczoznawców  jedna przekazana konserwatorowi wojewódzkiemu przez Archicom

Zbigniew Rybczyński walczy obecnie o dobre imie z byłym Ministrem Kultury: na jego nazwisko i autorytet budowano CeTa, pozyskiwano na jego program dotacje unijne. gdy wykrył malwersacje finansowe został zwolniony, a CeTę prowadzi inna osoba, bez doświadczenia w wizualizacjach komputerowych , bez autorytetu W TEJ BRANZY  ale...lokalnie szanowana

Prokuratura kilka lat nie odnosiła się do zawiadomienia o kradziezy Praw Autorskich, poświadczaniu dokumentów niezgodnie z ich treścią etc. prezesa Archicomu i samej firmy. pozew zgodnie z treścią art 119.1 kk nosi wyraźne znamiona zakazywania tkzw kontroli nad dziełem/autorstwem

czy Prokuratura Wrocławska pełni we Wrocławiu rolę papieża z kolekcji Porczyńskiego?

nie, pod parasolem ochronnym PATRONÓW O NIEPODWAZALNYM AUTORYTECIE znajdują się podobne mniej lub bardziej niejasne punkty lansu . tym parasolem jest Europejska Stolica Kultury. tylko ten tytuł, jak i zatwierdzająca go Komisja Europejska NIE MOŻE BYĆ WYKORZYSTYWANA DO WYMUSZANIA SZACUNKU CZY ZAŚWIADCZANIA O MARCE znajdujących się pod parasolem niescisłości. bo marką jest ESK , jest wygrana aplikacja I BĘDZIE BYĆ MOŻE dopiero w przyszłości UZNANIE ZA ZORGANIZOWANIE ESK.

miasto Wrocław pospieszyło się, za ponad 6 milionów zł,otych ( oswiadczono, ze pieniadze z nagrody z ESK na to zostana przeznaczone) kupiło zdjęcia Marilyn Monroe na aukcji ( by zrobić jej ,,muzeum" we Wrocławiu) z prawami do zdjęć, ale nie wizerunku samej gwiazdy....

ile jest takich spraw? zapewne nikt się nigdy nie dowie, nikt nie będzie walczył o swoje prawa... nie polecam.

czy definicja ,,dobre imię" zawiera wyłącznie elementy marki pozwalajacej na działania w danej branży danej firmy/osoby? a jeśli ta marka/osoba łamie normy to czy uszczerbek na jej imieniu jest uszczerbkiem dokonanym przez osobę demaskującą czy samą markę/osobę?

czy szacunek można sobie zamówić w firmie marketingowej? albo w sądzie składając pozew a potem żądając w innym wydziale zastepstwa wykonania WYKONANEGO orzeczenia nie przytaczając jednak jego treści?

23:26, radkamarcin
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6